چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

تمامی مددجویان معیشت بگیر دارای بیمه حوادث هستند

کمیته امداد

همدان- معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان گفت: ۵۴ هزار و ۷۰۶ خانوار در قالب ۱۰۲ هزار و ۶۶۸ نفر از مددجویان تحت حمایت در همدان دارای بیمه حوادث هستند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از  سایت خبری کمیته امداد، علی بحیرایی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه ۵۴ هزار و ۷۰۶ خانوار از مددجویان تحت حمایت در همدان دارای بیمه حوادث هستند، گفت: بابت بیمه اماکن مسکونی خانوارها تاکنون ۶۰۰ میلیون تومان هزینه پرداخت‌شده است.

بحیرایی بابیان این مطلب که ۷۳۷۵ خانه در سال جاری دچار آسیب شده است، ادامه داد: خدمات فوری به آسیب دیدگان از قبیل مشاوره، پیگیری، اسکان اضطراری، کمک‌هزینه معیشت، خدمات بهداشتی و تهیه سبد غذایی به آن‌ها ارائه می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان همچنین به خدماتی مانند احداث و بهسازی اماکن مسکونی، هزینه انشعابات آب، برق، گاز، پروانه ساختمانی، به‌کارگیری اردوهای جهادی در امر احداث، اشتغال فرهنگی و درمانی، خدمات فرهنگی، حقوقی، مشاوره خانواده و پرداخت کمک‌هزینه معیشت اشاره کرد و گفت: این خدمات به مددجویانی که در مناطق محروم سکونت دارند تعلق می‌گیرد.

وی گفت: کمیته امداد وظیفه دارد محرومان را شناسایی کند و قابلیت‌ها و توانایی‌های خانواده‌های معزز تحت حمایت را در تمامی حوزه‌ها اعم از حمایت، اشتغال، فرهنگی شناسایی و پیگیری کند و از توانایی‌های آن‌ها در راستای خودکفایی و خروج از چرخه حمایتی بهره گیرد.

علی بحیرایی در ادامه مطالب گفت: ارزیابی خسارات بیمه تجارت نو و پیگیری پرداخت غرامت‌ها به خانواده‌های آسیب‌دیده، پرداخت اعتبارات حمایتی، اشتغال، فرهنگی، مسکن و حقوقی در جهت توانمندسازی مددجویان، هماهنگی با اردوهای جهادی و سپاه برای اقدامات برون‌سازمانی و بهره‌گیری از امکانات سایر ادارات و برگزاری دوره‌های امداد و نجات و مدیریت بحران برای مددجویان با همکاری دستگاه‌های متولی این بخش خدماتی بوده است که در سال ۹۸ به مددجویان ارائه‌شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.