یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲

به منظور برگزاری رقابت‌های لیگ برتر

تجهیز ورزشگاه امام رضا(ع) به گیت‌های الکترونیکی

گیت های الکترونیکی ورزشگاه امام رضا

در آستانه آغاز مسابقات نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال، گیت‌های الکترونیکی طی هفته جاری در ورزشگاه امام رضا(ع) نصب می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، مدیر روابط عمومی مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی در خصوص لزوم اجرای قوانین جدید برای تجهیز ورزشگاه‌ها به گیت‌های الکترونیکی برای برگزاری لیگ برتر فوتبال گفت:ورزشگاه امام رضا(ع) از ابتدای بهره‌برداری، همه لوازم و تجهیزات به روز دنیا برای برگزاری رقابت‌های فوتبال اعم از صندلی‌های شماره‌دار، نور و صوت با کیفیت و چمن درجه یک را دارا بوده است.

مجید مولایی افزود: اخیراً سازمان لیگ فوتبال ایران ابلاغیه‌ای مبنی بر کنترل، امنیت و رفاه حال بیشتر هواداران فوتبال صادر کرده است تا بلیت به صورت الکترونیکی فروخته شود.

وی ادامه داد: این بلیت الکترونیکی باید از طریق گیت خوانده شود تا تماشاچیان به راحتی امکان ورود به ورزشگاه را داشته باشند؛ این تدابیر بسیار به نفع تماشاچیان است چون می‌توانند از منزل بلیت را تهیه کنند و ساعتی قبل بازی بدون استرس و نگرانی در استادیوم حاضر شوند و روی صندلی که تهیه کرده، بنشینند.

مدیر روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی با اشاره به برقراری نظم و عدالت از مسیر اجرای قوانین جدید، اضافه کرد: از آنجایی که هر کسی می‌تواند تنها از طریق کد ملی خود یک بلیت خریداری کند، بساط بازار سیاه برای مسابقات حساس فوتبال جمع می‌شود و دیگر شاهد ازدحام و نابسامانی‌ هواداران بلیت به دست پشت درهای بسته ورزشگاه‌ها نخواهیم بود.

به گفته وی، ورزشگاه امام رضا(ع) با برخورداری از ۶۵ دوربین تحت شبکه، می‌تواند به صورت کامل روی تماشاچیان کنترل داشته باشد و از این نظر برای تأمین امنیت و آرامش تماشاچیان بسیار حائز اهمیت است؛ همچنین آن دسته از تماشاگرانی که به قصد دیدن فوتبال نمی‌آیند، از مسیر شماره صندلی به راحتی قابل شناسایی هستند و در اختیار مراجع انتظامی قرار می‌گیرند.

مدیر روابط عمومی مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی در پاسخ به اخبار منتشره در برخی خبرگزاری‌ها درخصوص فقدان گیت بلیت خوان الکترونیکی در استادیوم امام رضا(ع) هم گفت: ورزشگاه در زمان افتتاح همه لوازم برگزاری رقابت‌های فوتبال به جز گیت را دار بوده، فقدان آن نیز به دلیل این بوده که پیش از این الزامی برای استفاده از گیت نبوده است.

وی اظهار کرد: کارشناسان ما برای تهیه گیت با چند شرکت معتبر در تهران رایزنی کردند و در شرف عقد قراداد بودیم که هیات فوتبال خراسان رضوی اعلام کرد، به دلیل اینکه بلیت فروشی و برگزاری مسابقه در ورزشگاه را از طرف باشگاه شهر خودرو خراسان به صورت پیمانکاری بر عهده گرفته است، با نظارت ما گیت‌ها را خریداری و طی سه روز آینده شروع به نصب خواهد کرد که فرآیند نصب گیت‌ها یک ماه زمان می‌برد.

مولایی با بیان اینکه هزینه‌های آن را نیز به هیات فوتبال از طریق اجاره ورزشگاه تهاتر می‌کنیم، تاکید کرد: اگر براساس الزام سازمان لیگ فوتبال، پیمانکار هم طی پایان هفته پیش رو دو تا سه گیت را به ما تحویل دهد، می‌توانیم تا جمعه آینده ورزشگاه را برای فروش بلیت الکترونیکی و برگزاری بازی شهر خودرو و شاهین بوشهر آماده کنیم؛ اما در صورتی که سازمان لیگ الزام داشته باشد که حتما گیت‌ها برای آغاز بازی‌ها آماده شود، ممکن است گیت‌ها به این بازی نرسد و مسابقه هم در ورزشگاه امام رضا(ع) برگزار نشود.

به گفته وی، برگزاری یا لغو بازی آینده به تصمیم سازمان لیگ بستگی دارد.

منبع: صداو سیما

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.