چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳

زندگی شهید رجایی در مستند «افسانه نیست»

شهید رجایی

مستند «افسانه نیست» کاری از گروه سیاسی شبکه پنج سیما به مناسبت هشتم شهریور ماه مصادف با شهادت شهیدان رجایی و باهنر جمعه ساعت 20:10 بر روی آنتن می رود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت سیما، مصطفی مژدهی فر تهیه کننده «افسانه نیست» درباره ویژگی آن گفت: این مستند با محوریت داستان زندگی شهید رجایی در منزل قدیمی ایشان شکل می گیرد. خانه ای که الان تبدیل به موزه شده و مردم می توانند سبک زندگی شهید رجایی را از نزدیک ببینند.

تهیه کننده «افسانه نیست» اضافه کرد: این مستند به سراغ چند ویژگی شخصیتی شهید رجایی رفته است. شهید رجایی شخصیتی بود که دوران کودکی سختی را گذرانده و این سختی در دوره نخست وزیری به او کمک کرد که در برابر مشکلات کمر خم نکند. همچنین نحوه مواجهه شهید رجایی با بنی صدر هم بسیار آموزنده و  عبرت آموز است. یک تلاش اخلاقی برای کاهش تنش و البته استقامت روی ارزش ها است.

این مستند به نویسندگی احمد یوسفی مقدم است. گفت و گو با برخی دوستان شهید رجایی مانند دکتر هادی منافی، دکتر علی محمد بشارتی و مرتضی نبوی خوا و استفاده از تصاویر جدید آرشیوی کمتر دیده شده از بخش های این مستند است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.