شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱

۹۰۰ اجتماع محوری همزمان با محرم و صفر در خراسان رضوی برپا می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: ۹۰۰ اجتماع محوری همزمان با محرم و صفر در خراسان رضوی برپا می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی ظهر امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار داشت: یکی از دلایل مهمی که سبب شده ماه محرم و قیام عاشورا زنده بماند هیئتی‌ها هستند که با برگزاری جلسه‌های مذهبی در طول دوران مختلف قیام امام حسین(ع) را زنده نگه داشته‌اند و زنده بودن اسلام یعنی زنده بودن انسانیت.

وی ادامه داد: تاکید بسیاری امسال به هیئت کرده‌ایم که شروع جلسه‌ها با تلاوت قرآن کریم باشد و همچنین بحث ختم قرآن از جمله برنامه‌های جدید است که در دستور کار همه هیئات مذهبی خراسان رضوی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در تشریح برنامه‌های مختلف این ماه عنوان کرد: برگزاری ۲۲ همایش با عنوان «طلایه‌داران هدایت» در سطح استان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوع گام دوم خانواده ویژه مبلغین و مبلغان، برگزاری همایش‌های توجیهی تبیینی قبل از محرم با حضور مسئولان و افراد موثر هیئت‌های مذهبی و مداحان در سطح استان در مجتمع آیه‌ها، تبیین موضوعاتی همچون گام دوم انقلاب اسلامی، اهمیت بنیاده خانواده و غیره است.

صاحبقرانی افزود: مراسم سیاه‌پوشان جهت اعلام محرم امروز بعد از نماز مغرب در مهدیه مشهد برگزار می‌شود.

وی همچنین از ورود نمادین کاروان کربلا خبر داد و افزود: ورود نمادین کاروان کربلا، دوشنبه ۱۱ شهریورماه در میدان ۱۵ خرداد ساعت ۱۷ اجرا می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به برگزاری ۹۰۰ اجتماع محوری در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در این ماه پیش‌بینی ما این است که بیش از ۶۰ هزار سخنرانی در دهه اول در استان برگزار شود. همچنین برنامه‌ریزی کرده‌ایم که ۶۰۰ جلسه گفتمان‌های دینی برگزار شود.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود تعداد ایستگاه‌های صلواتی در استان امسال بالغ بر هزار و ۶۰۰ ایستگاه برسد. همچنین برآورد ما از اقامه نماز ظهر عاشورا هزار و ۱۰۰ مکان است.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.