چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان همدان،

تکنیک‌ها و شیوه‌های اجرای سرود در مراکز فرهنگی، هنری

تکنیک سرود

همدان- مدیر کل کانون پرورش فکری استان همدان گفت: مربیان کانون استان در آموزش یک‌روزه با برخی از تکنیک‌ها و شیوه‌های اجرای سرود در مراکز فرهنگی، هنری آشنا شدند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از  روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان؛ بهناز ضرابی‌زاده مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان همدان، در آئین افتتاحیه آموزش یک روزه تکنیک‌ها و شیوه‌های اجرای سرود به اهمیت آموزش سرود تاکید کرد و افزود: با توجه به ظرفیت‌هایی که در زمینه شعر و موسیقی در استان وجود دارد می‌توانیم گام‌های موثری در این زمینه برای تولید سرودهای ماندگار برداریم، همچنین تلاش می‌کنیم به صورت هدفمند تخصصی‌سازی آموزش سرود را در مراکز پی‌گیری کنیم.

ضرابیان گفت : مربیان کانون استان در آموزش یک‌روزه با برخی از تکنیک‌ها و شیوه‌های اجرای سرود در مراکز فرهنگی، هنری آشنا شدند.

وی از مربیان خواست تا برای ارتقای آگاهی‌های خود در این زمینه گام برداشته و آموزه‌های خود را به کودکان و نوجوانان نشر دهند.

سهیل مطیعا، دبیر انجمن سرود کانون و مدرس این دوره آموزشی بر ضرورت بهره‌گیری از ابزار هنر در جذب مخاطبان کانون تاکید داشت و به‌روزرسانی آگاهی‌های هنری را زمینه‌ساز علاقه‌مندی این هنر دانست.

وی در این دوره آموزشی در بخش اول به ارائه تعریفی از موسیقی و سرود و تشریح کاربردهای آن پرداخت و در بخش دوم با تدریس درباره انواع صداها و معرفی گروه‌های صدا، با تشکیل کارگاهی به طور عملی به آموزش سرود پرداخت.

سهیل مطیعا دانش آموخته رشته موسیقی از دانشگاه موسسه آموزش عالی تهران است و گفتنی است انجمن سرود، یکی از انجمن های ۱۰ گانه تخصصی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که بر اساس سیاست‌های فرهنگی سال ۹۷ کانون به منظور تخصصی‌تر شدن فعالیت‌های فرهنگی، هنری در میان نوجوانان، تمرین کار گروهی و حضور پررنگ‌تر در اجتماع تشکیل شده است.

به همین اساس با هدف تقویت این فعالیت، دوره آموزشی ۱۲ ساعته با همراهی ۳۰ نفر از کارشناسان و مربیان کانون در راستای تلاشی هدفمند برای تخصصی‌سازی این فعالیت در شهریورماه سال جاری در مرکز شماره یک همدان برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.