چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱

یار دیرین شهید نواب صفوی به‌ دیار حق شتافت

مرحوم عبدخدایی

آیت‌الله عبدخدایی که تا سال ۹۰ در تهران مشغول تفسیر قرآن و منبر بود، پس از سال ۹۰ به‌علت کهولت سن به فعالیت‌های دیگر در علوم دینی می‌پرداخت و سرانجام در ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸ به دیار باقی شتافت.

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله شیخ محمّدتقی مجتهدزاده عبدخدایی، برادر محمّدمهدی عبدخدایی، دبیرکل جمعیت فداییان اسلام در سن ۹۰ سالگی و مقارن با سوم محرم‌الحرام سال ۱۴۴۱ به دیار باقی شتافت.
آیت‌الله مجتهدزاده عبدخدایی ۱۷ ساله بود که در هنگام فراگیری علوم دینی با شهید نواب صفوی آشنا می‌شود و پس از گذراندن سطوح مختلف حوزه علمیه به قم مشرف می‌شود و در دروس خارج حضرات آیات کوه‌کمری، بروجردی و سیبویه حاضر می‌شود و در سنین جوانی اجازه اجتهاد را از تمامی مراجع تقلید عصر خود دریافت می‌کند.
آیت‌الله مجتهدزاده عبدخدایی در دهه ۳۰ به تهران هجرت می‌کند و در مسجدهای تهران به تبلیغ دین مبین اسلام مشغول می‌شود و در جریان سال ۴۱ به‌علت مبارزه با رژیم طاغوتی ممنوع المنبر می‌شود.
آیت‌الله مجتهدزاده عبدخدایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و ارتحال پدر بزرگوارشان به‌مدت ۱۰ سال امام جماعت مسجد گوهرشاد بود و در سال ۶۸ نیز به‌دلیل مشکلات شخصی بار دیگر به تهران مهاجرت کرد.
آیت‌الله عبدخدایی که تا سال ۹۰ در تهران مشغول تفسیر قرآن و منبر بود، پس از سال ۹۰ به‌علت کهولت سن به فعالیت‌های دیگر در علوم دینی می‌پرداخت و سرانجام در ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸ به دیار باقی شتافت.
امیرحسین مجتهدزاده عبدخدایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص رحلت آیت‌الله عبدخدایی، گفت: علت فوت پدر کهولت سن بوده و مراسم تشییع پیکر ایشان فردا(پنجشنبه) ساعت ۱۰ صبح از مقابل بست شهید نواب برگزار می‌شود و نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی نیز نماز میت ایشان را قرائت می‌کنند.
فرزند آیت‌الله عبدخدایی درباره سجایای اخلاقی وی اظهار کرد: پدر، عالمی وارسته و فارغ از تعلقات خاطر دنیایی بودند به‌طوری که در سال‌های گذشته ایشان روزانه پنج جز قرآن تلاوت می‌کردند و آن را به ائمه اطهار هدیه می‌کردند، اگر فردی خدمت ایشان می‌رسید قطعا روایتی از روایت‌های پربار ائمه را برایش بیان می‌کردند.
گفتنی است؛ مراسم ترحیم آیت‌الله مجتهدزاده عبدخدایی روز جمعه از ساعت ۱۴ تا ۱۸ در مسجد توفیق واقع در خیابان احمدآباد، طالقانی ۹ برگزار می‌شود.

منبع:فارس

نظرات

  • کوروش ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ - ۲۱:۳۵
    0 0
    خداوند رحمتش کند انسان سالم و پرهیزکار...

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.