پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱

پوستر نشان‌واره‌ اربعین حسینی در قم رونمایی شد

پوستر اربعین

قم –پوستر شعار و نشان‌واره‌ اربعین حسینی امسال با شعار «الحسین یجمعنا» و «رنگ قرمز»که با توافق طرفین ایرانی و عراقی انتخاب‌شده است روز پنجشنبه در سالن همایش‌های حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در قم رونمایی شد.

به گزارش قدس آنلاین؛ یکی از اساتید هنر تجسمی کشور در این آیین با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته برای ادای دین اصحاب هنر به حضرت اباعبدالله(ع) گفت: اولین نشان‌واره‌ اربعین در مسیر اربعین حسینی طراحی و بر روی پارچه نوشته‌ای نگارش شد.

مسعود نجابتی ادامه داد: در عمود ۲۹۲ مسیر پیاده‌روی اربعین امسال با همکاری کانون هنری شیعی، فعالیت گسترده هنری اجرا می‌شود که در این موکب با حضور هنرمندان هنرهای مختلف تجسمی نیاز موکب‌های اربعین در زمینه کتیبه و پرچم نویسی برطرف می‌شود.

وی ادامه داد: پارچه نوشته‌های شعار اربعین به‌صورت گسترده نوشته‌شده و در مسیر پیاده‌روی عظیم اربعین میان زائران توزیع و توسط زائران در این مسیر حمل می‌شود.

نجابتی افزود: هنرمندان خود را خادم امام حسین(ع) می‌دانند و برنامه‌های گسترده‌ای برای انجام کارهای هنری در مسیر راهپیمایی اربعین صورت گرفته است تا با استفاده از ظرفیت هنرمندان رشته‌های مختلف هنر تجسمی با برپایی موکب و غرفه‌های مختلف وظیفه خود را در عرض ارادت به اباعبدالله(ع) انجام دهند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.