جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱

در خطبه های نماز جمعه این هفته عنوان شد

تفکر و اندیشه هدیه ای الهی برای انسانهاست

عفاف و حجاب

خراسان جنوبی _حجه الاسلام معلمی امام‌ جمعه بشرویه گفت :یکی از نعمت هایی که خداوند آن را تنها به انسان هدیه داده تفکر و اندیشیدن است تا بتواند مشکلات خود را بررسی؛تحلیل و حل نماید

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین از بشرویه ؛حجه الاسلام سید محمد معلمی امام‌ جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم مومن و ولایی ودر محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ؛در ادامه موضوعات حکمت های نهج البلاغه به ویژگی های انسان اشاره کرد و گفت :یکی از ویژگی های منحصر بفردی که خداوند فقط مخصوص انسانها در وجود آنان به ودیعه گذاشته مسئله تفکر و اندیشیدن است.

وی گفت:ویژگی تفکر و اندیشه مخصوص انسان است و سایر حیوانات در عین اینکه ممکن است به لحاظ قدرت جسمی و یا زیبایی ظاهری از انسان بالاتر باشند ولیکن قدرت تفکر و اندیشیدن را ندارند.

امام جمعه بشرویه یاد آور شد:فکر و اندیشه انسان همچون آینه ای صاف و شفاف است و اگر بر اثر غفلت ها و پیروی از هواهای نفسانی غبار آلوده و تیره شود شفافیت خود را از دست داده و انسان دچار گمراهی می شود.

وی گفت:در حادثه عاشورا انسانهایی همچون شمر و عمر عاص و عمر سعد و...چون فکر و اندیشه آنان دچار خطا شد و از هوای نفس پیروی کردند گمراه شدند؛اما حربن یزید ریاحی که از فکر و اندیشه سالم برخوردار بود راه حسین(ع) را انتخاب کرد و تا آخر سرافراز و مفتخر به درجه شهادت در راه مکتب وحی گردید.

حجه السلام معلمی اظهار داشت: با توجه به آموزه های دینی و سفارش آقا امیر المومنین (ع) یک ساعت تفکر برتر و والاتر از هفتاد سال عبادت است؛بنا براین لازم است در همه کارهای نیک و خیر و مسائل ازدواج و شغل و تحصیلات و...ابتدا فکر کنیم و سپس تصمیم سازی داشته باشیم تا در آینده دچار مشکل نشویم؛چرا که تفکر و اندیشیدن درست نشانه شخصیت انسان است.

خطیب جمعه این هفته در خطبه دوم نماز ضمن دعوت نماز گزاران به رعایت تقوای الهی ؛از مردم مومن و عاشقان مکتب حسینی در برپایی مراسمات مذهبی تشکر کرد و گفت :شما مردم و پیروان مکتب عاشورا با شناخت بسیار بالا و وقت شناسی در دهه اول محرم بسیار خوب و عالی درخشیدید و شکل عزاداری و مداحی ها دلنشین و نمونه بود و لازم است بااستفاده از ظرفیت های بسیار عظیم هیئات و اماکن مذهبی سعی شود از سخنرانان و روحانیون برجسته و در خط انقلاب و رهبری بیشتر استفاده شود.

حجه الاسلام‌معلمی از حضور جوانان با شعور در مراسمات عزاداری هم قدردانی کرد و گفت : جوانان عزیزی که با اندیشه و تفکر حسینی در هیئات مذهبی حضوری فعال دارند باید مورد حمایت و کمک سایر نهادهای فرهنگی و مذهبی قرار گیرند.

امام جمعه بشرویه اشاره ای هم به مسائل و مشکلات شهرستان بشرویه داشت و گفت: در هفته ای که گذشت سفر معاون وزیر راه و شهرسازی را به شهرستان داشتیم که در مورد بافت فرسوده و قدیمی شهر بشرویه هم به لحاظ اماکن اداری و مسکونی مسائلی مطرح شد و قرار شد تا توسط شورایی در تهران برای طرح باز آفرینی و بازسازی بافت فرسوده و تامین اعتبار برای تملک آن تصمیم گیری شود.

وی گفت : نهاد امامت جمعه به همراه فرمانداری مصمم هستند تا با همدلی و همگرایی هرچه بیشتر مشکلات منطقه بویژه بیمارستان و جاده های ارتباطی را پیگیری کنند که امیدواریم پیگیریهای انجام شده هرچه زودتر به نتیجه برسد.

امام جمعه بشرویه شفافیت آراء نمایندگان را مطالعه بحق مردمی دانست و گفت: در نظام اسلامی بجز مسائل امنیتی نباید چیزی بین مردم و مسئولین و یا نمایندگان آنان در مجلس شورای اسلامی محرمانه بماند و انتظار داریم نمایندگان‌محترم از این خواسته رهبری و مردم ناراحت شوند و نگزارند دشمنان از این مسائل سوء استفاده کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.