چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳

سعودی: ایران مسئول حمله به آرامکو است این هم سندش

سخنگوی وزارت دفاع سعودی

وزیر دفاع عربستان در یک کنفرانس خبری که دقایقی پیش برگزار شد با نشان دادن قطعاتی از یک موشک منفجر شده، ایران را مسئول حمله به آرامکو معرفی کرد.

به گزارش قدس آنلاین سخنگوی وزارت دفاع عربستان مدعی شد در حمله به آرامکو از موشک کروز " یا علی" استفاده کرده و این موشک ها از ایران شلیک شده است.

وی گفت حمله به تاسیسات عربستان از یمن صورت نگرفته  بلکه از شمال منطقه خلیج فارس انجام شده است و ایران در این حملات دست دارد.

سخنگوی وزارت دفاع سعودی مدعی شده است در حمله به تاسیسات نفتی از موشک کروز و 25 پهپاد استفاده شده است

وی با اشاره به این‌که حمله به پالاشگاه‌های سعودی از خاک یمن انجام نشده است، مدعی شد که ایران از گروهک‌های تروریستی حمایت می‌کند.

المالکی گفت: حمله به آرامکو در ادامه حملات پیشین انجام شد. این حمله تنها علیه عربستان نیست بلکه علیه تمام جامعه بین المللی است، این اقدام همچنین حمله‌ای علیه اقتصاد و تجارت جهانی به شمار می‌رود.

این اتهامات و ادعاها در شرایطی مطرح می شود که مقامات رسمی کشورمان از همان ابتدا گفته‌اند که راه حل بحران یمن راه حل نظامی نیست و کسانی که فکر می‌کردند با قدرت نظامی و خرید تسلیحات از آمریکا می‌توانند مردم بی دفاع یمن را در چند روز شکست دهند اکنون می‌بینند که بعد از چندین سال وضعیت چگونه است چنان چه که سیستم های پیشرفته دفاعی قدرت رهگیری موشک‌ها و پهپادهای یمن را ندارد و برای این که این شرمساری را جبران کنند به دیگران تهمت می‌زدند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این زمینه تاکید دارد که راه حل بحران یمن پایان دادن به این جنایت‌ها و درگیری ها و انجام گفت وگوهای یمنی یمنی است گفت: ایران از ابتدای بحران یمن طرح چهار ماده‌ای خود برای راه حل سیاسی یمن اعلام کرد و آنهایی که به قدرت نظامی آنقدر می‌نازیدند که حاضر نشدند طرح سیاسی را بپذیرند اکنون باید پاسخ دهند که چرا در شرایط کنونی قرار گرفته‌ایم. هنوز دیر نیست و هنوز این امکان وجود دارد که با راه حل صلح آمیز و با مذاکره بحران یمن را پایان دهیم تا این جنایات انسانی خاتمه پیدا کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.