دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

نماینده ولی فقیه در استان یزد :

عزاداریهای یزد بسیار باشکوه و عمدتا بی نقص بود

عزاداریهای یزد

یزد - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با قدردانی از مردم، هیئت‌ها، مداحان و صدا و سیما و رسانه‌های یزد گفت: عزاداریهای یزد بسیار باشکوه و عمدتا بی نقص بود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از دفتر امام جمعه یزد ، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در نشست با جمعی از مسئولان یزد که با موضوع عزاداری‌های یزد برگزار شد، با اشاره به اینکه مردم یزد شور و علاقه بسیار خاص و وصف ناپذیری به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به ویژه امام حسین(ع) دارند اظهار داشت: عشق به امام حسین(ع) در تمام وجوه زندگی مردم یزد تنیده شده است.

وی افزود: این شور و علاقه بسیار زیاد هم سبب شده که در طول سال مردم این استان در تدارک برای برنامه‌ها و مراسم‌های مربوط به امام حسین(ع) باشند.

امام جمعه یزد به مراسم‌های عزاداری مردم یزد در محرم امسال اشاره کرد و گفت: امسال هم به مانند سال‌های قبل مردم یزد در مراسم‌های عزاداری سنگ تمام گذاشتند و این مراسم‌ها را با شکوه بسیار خاصی برگزار کردند.

ناصری یزدی با تقدیر از مردم یزد که همگی درهرچه با شکوه‌تر برگزار شدن این مراسم‌ها نقش داشتند تصریح کرد: بدون شک عظمت و شکوهی که در مراسم‌های عزاداری یزد مشاهده کردیم حاصل حضور و همکاری تمام مردم استان بوده و لازم است از همه آنها تشکر کنیم.

هیئت‌های مذهبی ارکان اصلی عزاداری در استان یزد

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه یکی از ارکان اصلی عزاداری در استان یزد، هیئت‌های مذهبی هستند گفت: به حمدالله امسال شاهد عزاداری خوبی از هیئت‌های مذهبی استان بودیم و میزان اشعار نادرست و یا انحراف در عزاداری‌ها بسیار کم و ناچیز بود.

وی با تاکید بر اینکه بهتر است که همه مردم و هیئت‌های مذهبی دقت لازم را داشته باشند که همین مقدار کم اشعار نادرست هم در عزاداری‌ها وجود نداشته باشد افزود: با این وجود و به صورت کلی، می‌توان گفت که در کل امسال عزاداری‌های بسیار خوبی را شاهد بودیم.

امام جمعه یزد به اهمیت پوشش رسانه ای مراسم‌های عزاداری اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: خوشبختانه امسال رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در پوشش رسانه‌ای این مراسم‌ها همانند سال‌های گذشته بسیار خوب عمل کردند.

ناصری یزدی تصریح کرد: به همین دلیل از تمام مداحان و شاعرانی که در ارتقای سطح عزاداری‌ها نقش داشتند کمال تشکر و قدردانی را دارم و امیدوارم که هر سال توفیق خدمت در عزاداری‌های حضرت امام حسین(ع) را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: عزاداری‌های امسال مردم یزد نشان داد که هر سال توجه به محتوای مناسب برای اشعار مداحی‌ها و حفظ سبک سنتی عزاداری یزد افزایش پیدا می‌کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.