دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹

شیرازه شعر با محمدرضا محمدی‌نیکو

محمدی نیکو

سه‌شنبه دوم مهرماه، دهمین نشست اختصاصی شیرازه شعر به همت دفتر شعر جوان و با حضور محمدرضا محمدی‌نیکو برگزار می‌شود.

قدس آنلاین: محمدرضا محمدی‌نیکو متولد مهرماه ۱۳۴۰ است. او دیپلم خود را از مدرسه دارالفنون و لیسانس ادبیات را از دانشکده علامه طباطبایی گرفته است.
محمدی‌نیکو اواخر سال ۱۳۵۹ به جمع شاعران حوزه اندیشه و هنر پیوست و پس از سال ۱۳۶۰، در رادیو برنامه فرهنگی و ادبی «در انتهای شب» را پایه‌گذاری کرد. او از سال 1370 به تلویزیون رفت و مستندسازی و نمایشنامه‌نویسی نیز از جمله فعالیت‌های دیگر محمدی‌نیکو هستند.
مجموعه‌های شعر «سرزمین بی‌آسمان»، «برگزیده اشعار» و «عشق از نیم‌رخ»؛ «آرش کمانگیر»، «بان» و «افسانه فریدون» داستان‌هایی برای کودک و نوجوان؛ «سفرنامه آسیای مرکزی»، تحقیقی با عنوان «شعر امروز، چندین سخن نغز» (با همکاری ساعد باقری)؛ بازنویسی «خداوندگار، داستان‌های زندگی مولانا» و فیلم‌نامه «روزی فراخواهد رسید»، سریال تلوزیونی براساس زندگی نایب دوم امام زمان و «بررسی ریشه‌های ایرانی شورش زنگیان، جنبش قرمطیان و فاطمیان مصر» از جمله آثار محمدرضا محمدی‌نیکو هستند.
دهمین نشست شیرازه شعر به دبیری محمد رمضانی‌فرخانی، دوم مهرماه ساعت 17:30 دقیقه در خانه شاعران ایران به نشانی خیابان دکترشریعتی، خیابان شهیدکلاهدوز (دولت)، نبش کوچه نعمتی برگزار می‌شود و حضور برای علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.