جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱

رئیس سازمان غذا و دارو:

مجوز تولیدات جدید دارویی آستان قدس رضوی به زودی صادر می‌شود

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با توجه به ظرفیت عظیم آستان قدس بسیاری از محصولات می‌توانند اینجا تولید شود و وظیفه ما این است که مجوزها را زودتر صادر کنیم و با ایجاد تسهیلات کمک کنیم تا بازار داخلی بیشتری در اختیار بگیرند.

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا شانه‌ساز معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: آستان قدس رضوی یکی از امیدهای کشور و لنگر صنعت دارویی کشور است و باید پشتیبانی شود.
معاون وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه مجموعه داروسازی آستان قدس شامل داروسازی ثامن، سامان دارو، یارا طب و شیراز سرم جزو امیدهای وزارت بهداشت است افزود: این مجموعه دارویی از سنگرهای محکم و با اراده در استان قدس است که توقع ما از آستان قدس رضوی را هم خیلی بالاتر از چیزی برده که در حال حاضر دیده می‌شود.
رئیس سازمان غذا و داروی کشور در ادامه با اشاره به اهمیت ورود سازمان‎هایی مانند آستان قدس به حوزه تکنولوژی‌های جدید افزود: ما در سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت وظیفه حمایت داریم و زحمت تولید با مجموعه آستان قدس و وظیفه حمایت با ماست.
شانه‌ساز در ادامه سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های شرکت سامان‎دارو و تولید فاکتور هشت گفت: این مجموعه یکی از پیچیده ترین محصولات دارویی را تولید می‌کند و می‌شود گفت که قله را فتح کرده است. با توجه به ظرفیت عظیم آستان قدس بسیاری از محصولات می‌توانند اینجا تولید شود و وظیفه ما این است که مجوزها را زودتر صادر کنیم و با ایجاد تسهیلات کمک کنیم تا بازار داخلی بیشتری در اختیار بگیرند.
شانه‌ساز در پایان حضور خود در غرفه هلدینگ سلامت و داروی سازمان اقتصادی رضوی اظهار امیدواری کرد که مجموعه‌های دارویی سازمان اقتصادی رضوی طرح‌های توسعه خود را هر چه زودتر و سریع‌تر به نقطه سرانجام برسانند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.