دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴

تلاش برای رسیدن جاده ایلام ـ مهران به مراسم اربعین

گره کور ترافیک ایلام - مهران با احداث بزرگراه باز می شود

بزرگراه ايلام - مهران

ایلام- درحالی‌که بسیاری از زائران سال گذشته چشم‌انتظار ۴ باندِه شدن محور ایلام-مهران و تبدیل این مسیر به بزرگراه بودند و مسئولان نیز دراین‌بین قول به تکمیل و افتتاح این پروژه در اربعین داده بودند اما این وعده یک سال تمدید شد و به اربعین ۹۸ موکول شده است.

قدس آنلاین-گروه استان‌ها - از زمانی که مرز مهران به‌عنوان یکی از مبادی رسمی واصلی برای سفر به عتبات و عالیات انتخاب و سیل زائران به سمت این استان سرازیر شد مسئولان تصمیم گرفتند تا در بهسازی زیرساخت‌های این استان نیز همت بگذارند لذا پروژه چهار خطه کردن جاده ایلام-مهران آغاز شد اما باوجود گذشت ۴ سال و پیش‌بینی‌های انجام‌شده اما هنوز این پروژه به پایان نرسیده است.

افتتاح بزرگراه ضروری است

رئیس پلیس‌راه ایلام یکی از مهم‌ترین نیازهای جدی زیرساختی در این استان را تکمیل پروژه چهار خطه کردن مسیر ایلام-مهران می‌داند و می‌گوید: این مسیر پرترددترین مسیر ارتباطی ایلام است و متأسفانه بیشترین تصادفات استان نیز در این محور صورت می‌گیرد.

رضا همتی زاده بیان می‌کند: ظرفیت این جاده گنجایش این‌همه تردد در ایام خاص سال مثل اربعین را ندارد، هرچند در سال‌های اخیر بخش‌های زیادی از پروژه چهار خطه شده ولی هنوز به‌طور کامل بهره‌برداری نرسیده و نیاز است برای اربعین امسال حتماً تلاش مسئولان بیشتر شود.

وی ادامه می‌دهد:  در ایام اربعین شلوغی و ازدحام این جاده به حدی است که در پاره‌ای از اوقات این جاده یک‌طرفه می‌شود، بنابراین چهار خطه کردن این محور کاملاً ضروری است.

وی یادآور می‌شود: پلیس‌راه استان به‌عنوان یکی از اعضای کمیته زیرساخت اربعین مسئله به اتمام رسیدن این پروژه را برای کاهش تصادفات و ترافیک پیگیری می‌کند.

تلاش برای اتمام کار

استاندار ایلام بابیان اینکه جاده ایلام-مهران به‌عنوان مهم‌ترین پروژه زیرساختی اربعین در استان ایلام بالای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اظهار می‌کند: اجرایی شدن تعهدات مدیران در به سرانجام رساندن پروژه‌های بسیار مهم است لذا یکی از این وعده‌های مهم پروژه جاده ترانزیتی مهران است که باید تکمیل شود.

قاسم دشتکی سلیمانی با اشاره به اینکه تاکنون بالای ۹۰ درصد بزرگراه ایلام به مهران انجام‌شده اظهار می‌کند: امسال پیش‌بینی‌شده در ایام اربعین تردد زوار در مرز مهران با توجه به حذف ویزا چند برابر شود، قطعاً آماده شدن این جاده جزو اولویت‌های اصلی استان است.

وی با اشاره به برخی اظهارنظرها مبنی بر تعطیلی پروژه به دلیل بدهی دولت به پیمانکار نیز توضیح می‌دهد: پیمانکار ۷۰ میلیارد تومان از دولت طلبکار است که در این راستا پیگیر پرداخت مطالبات هستیم اما کار تعطیل نیست.

سلیمانی یادآور می‌شود: با توجه به حذف ویزا بین ۴ تا ۵ میلیون تردد در اربعین امسال خواهیم داشت، تمام تلاش مسئولان استان باید به سمت تکمیل شدن این پروژه پیش برود تا شاهد ترافیک و بی‌نظمی در این مسیر نباشیم.

یک گام مانده تا پایان راه

در همین حال علی‌اصغر کاظمی مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام بابیان اینکه این محور  از میدان ارغوان تا پایانه مرزی مهران به طول ۸۲ کیلومتر آن تکمیل‌شده است و ۲۰ کیلومتر باقی‌مانده آن تا اربعین ۹۸ به طول ۱۱ کیلومتر تکمیل خواهد شد و مابقی آن در دست اقدام است.

کاظمی در پاسخ به سؤال درباره زمان بهره‌برداری بزرگراه کربلا اظهار می‌کند: بزرگراه ایلام به مهران به‌عنوان پروژه ملی و در ادامه بزرگراه کربلا بوده که در دستور کار بوده و عزم ملی برای اتمام بزرگراه «ایلام ــ مهران » جدی است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.