سه‌شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

سنددار شدن ۱۹۲ موقوفه در خراسان شمالی

سندموقوفات

خراسان شمالی-رئیس اداره امور اوقافی، حقوقی و ثبتی اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی از سنددار شدن شش هزار و ۶۶۴ رقبه این استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۹۲ رقبه در نیمه نخست امسال بوده است.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی، مهدی محمودی مجموع رقبات این استان را یازده هزار و ۸۷۵ فقره دانست و اظهار داشت: از این تعداد ۶۶۶۴ رقبه دارای سند هستند.

وی افزود: از مجموع ۱۹۲ سند صادر شده در سال جاری نیز ۱۶۲ رقبه متصرفی و ۲۸ رقبه غیرمتصرفی است.

وی یادآور شد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در سه سال آینده باید تمامی موقوفات و رقباتی که قابلیت اخذ سند دارند، سنددار شوند تا به جایی برسیم که دیگر هیچ موقوفه ای بدون سند نباشد.

رئیس اداره اوقافی، حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با اشاره به اینکه اخذ سند برای موقوفات در چند سال اخیر به صورت جدی در حال انجام است، خاطرنشان کرد: با وجود این، ادارات ثبت اسناد با توجه به حجم کاری فقط به ترتیب اولویت هر سال امکان صدور سند برای تعدادی از موقوفات را دارند.

وی یادآور شد: بر اساس سهمیه تعیین شده از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه هر سال باید تعداد زیادی از رقبات استان دارای سند شود ولی با توجه به اینکه سنددار کردن این موقوفات زمانبر است و باید در نوبت اجرا در سازمان ثبت اسناد قرار گیرد شاید به سهمیه مورد نظر نرسیم.

محمودی سنددار کردن موقوفات را در جلوگیری از دخل و تصرف های غیرقانونی، حفظ و حراست از آنها و نیز جلوگیری از تعدی به موقوفات بسیار تاثیرگذار خواند

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.