دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵

پروازهای فرودگاه مشهد به مقصد نجف افزایش یافت

فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد

مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی گفت: تعداد پروازهای این فرودگاه در مسیر مشهدالرضا - نجف اشرف در آستانه ایام اربعین حسینی افزایش یافته است.

به گزارش قدس آنلاین، محمدباقر قاسم‌زاده افزود: در این چارچوب از امروز ۱۵ مهر تا ۱۵ آبان ماه تعداد ۱۴۱ پرواز از مشهد به مقدس نجف اشرف صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد: این تعداد پرواز نسبت به ماههای عادی سال دو برابر بیشتر شده است. گنجایش هر هواپیمای مسافربری در پروازهای مشهد - نجف نیز به صورت میانگین ۲۵۰ نفر است.  

مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی گفت: پروازها هواپیماهای مسافربری در مسیر مشهد - نجف توسط پنج شرکت هواپیمایی شامل "ماهان، تابان، العراقیه، آتا و قشم‌ایر" صورت می‌گیرند.
۱۵۰ هزار زائر متقاضی شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی از استان خراسان رضوی تاکنون برای عزیمت به عراق در "سامانه سماح" ثبت نام کرده اند.
فرودگاه بین‌المللی مشهد روزانه محل رفت و آمد ۴۰ هزار مسافر است. این فرودگاه ۵۴۰ هکتاری پس از فرودگاه مهرآباد تهران، دومین فرودگاه پرترافیک در ایران است که به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرتها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌ شود.  

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.