دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱

موتور ملی "ای‌اف‌ پلاس" تولید می‌شود

موتور ملی

مدیرعامل شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو گفت: در آینده‌ای نزدیک با همکاری مستقیم با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها، ضمن بهره گیری از تکنولوژی‌های نوین؛ موتور ملی ای. اف پلاس( EF PLUS)تولید خواهد شد.

قدس آنلاین: منصور منصوری امروز در حاشیه گردهمایی فن‌آورانه صنایع، دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌های صنعت خودرو گفت: ساپکو به عنوان صاحب و مالک معنوی دانش فنی تولید برخی قطعات به ویژه در بخش قطعات راهبردی مانند قوای محرکه، دانش کسب شده را برای تولید در اختیار سازندگان قرار خواهد داد.

وی از تولید موتور ملی ای. اف پلاس در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: اقدامات توسعه‌ای در قوای محرکه صورت گرفته که قرارداد برای تولید قطعات آن در میز دوم خودکفایی وزارت صمت با قطعه سازان منعقد شده است. با تامین و تولید این موتور شاهد کاهش مصرف سوخت متوسط یک لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش خودرو خواهیم بود.

مدیرعامل ساپکو ضمن انتقاد از طرح برخی مسایل درباره تشکیک در قراردادهای میز دوم خودکفایی گفت: قراردادهایی که در این میز منعقد شد مربوط به قطعات توسعه‌یافته‌ای است که قبلا اقدامی برای داخلی سازی آن صورت نگرفته است.

وی گفت: نیازمندی‌های شبکه تامین ایران خودرو در برخی از قطعات و یا مواد اولیه با راهکارهای داخلی سازی آن اعلام شده است. با داخلی‌سازی این قطعات ضمن کاهش ارزبری و رفع مشکلات ناشی از تحریم، روند تولید پایدار با کاهش ریسک‌های تامین همراه خواهد بود.

منصوری از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها دعوت کرد تا با حضور در شرکت ساپکو و بازدید از نمایشگاه دائمی ساخت داخل سبب تسریع در فرآیند کسب دانش فنی تولید قطعات پیشرفته وهای تک در زنجیره تامین ایران خودرو شوند.

وی در پایان ضمن تاکید بر حمایت دولت و ارکان تصمیم‌گیر جامعه برای تحقق برنامه‌های داخلی‌سازی تولید، گفت: امیدواریم در روز پایانی گردهمایی شاهد عقد تفاهم‌نامه با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها باشیم تا بتوانیم خودروهای جدید را مطابق با تکنولوژی روز تولید کنیم.

منبع: تابناک

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.