یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳

۶۰ درصد پلاتین‌های مورد نیاز بیمارستان‌های کشور در مشهد تولید می‌شود

پلاتین

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی ماشین‌سازی و فناوری‌های برتر مشهد گفت: یک واحد صنعتی مستقر در این شهرک ۶۰ درصد پلاتین‌های مورد نیاز بیمارستان‌های کشور را تامین می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین، سید محمد خوشحال افزود: واحدهای صنعتی دانش بنیان و توانمند متعددی در این شهرک مستقر هستند که قابلیتهایشان مغفول مانده و کمتر در مورد توانمندی هایشان اطلاع‌رسانی شده است.

وی ادامه داد: برخی از واحدهای صنعتی مستقر در شهرک فناوری‌های برتر با مهندسی معکوس، برخی قطعات الکترونیکی را ساخته و آنها را بومی سازی کرده اند تا کشور را از نیاز به این قطعات بی نیاز کنند.

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی ماشین سازی و فناوری‌های برتر گفت: لامپ های ال. ای. دی و سلول های خورشیدی از جمله فناوری هایی است که توسط یکی از واحدهای تولیدی در این شهرک ساخته می شود.

خوشحال افزود: ۲۷۵ واحد صنعتی در شهرک ۱۶۰ هکتاری ماشین سازی و فناوری های برتر مستقر است که از این تعداد ۲۱۰ واحد صنعتی، بزرگ و کمتر از ۱۰ واحد، دانش بنیان هستند.

وی اضافه کرد: ۱۵ درصد از کل واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی ماشین سازی و فناوری های برتر فعال نیستند که یا تعطیل هستند یا هنوز به بهره برداری نرسیده اند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.