چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

سفیر آمریکا در اوکراین علیه ترامپ شهادت داد/ دموکرات‌ها برای پیشبرد استیضاح امیدوارتر شدند

ترامپ

یک دیپلمات ارشد آمریکایی روز سه شنبه جزئیات بیشتری را درباره پرونده جنجالی اوکراین فاش کرده است که به زعم نمایندگان دموکرات، تغییر دهنده بزرگ بازی در روند استیضاح ترامپ خواهد بود.

قدس آنلاین؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، ویلیام تیلور رئیس سفارت آمریکا در کی یف پایتخت اوکراین، روز سه شنبه شهادت داده است که اعطای کمک مالی به اوکراین ارتباط زیادی با تحقیقات با انگیزه های سیاسی از جو بایدن و پسرش داشته است.

به اعتقاد دموکراتهای کنگره، این اظهارات می تواند یک تغییر دهنده بزرگ بازی در روند تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ باشد.

تیلور به نمایندگان آمریکایی اطلاع داده است که به وی گفته شده که ۴۰۰ میلیون دلار کمک نظامی به اوکراین مشروط به این است که ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین تحقیقات گسترده ای را درباره جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش و دخالت در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی انجام دهد.

اظهارات تیلور می تواند زبانه های آتش تحقیقات دموکراتها علیه ترامپ را شعله ورتر کند.

وی افزود: رودی جولیانی وکیل شخصی ترامپ، ریک پری وزیر انرژی آمریکا و سایر مقام های دولتی سعی کرده اند با تشکیل یک کارزار در عرصه سیاست خارجی، دولت اوکراین را برای انجام تحقیقات درباره بایدن و پسرش تحت فشار قرار دهند.

برخی دموکراتها اعلام کرده اند که اظهارات مهم تیلور به این معناست که برخی شاهدان این پرونده از جمله گوردون ساندلند سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا باید مجددا برای ادای توضیحات فراخوانده شوند و برای دومین بار شهادت دهند.

تیلور اظهار داشت: ساندلند به من گفت که ترامپ به او گفته است که از دولت اوکراین خواسته است تا علنا اعلام کند که تحقیقات درباره بایدن و دخالت در انتخابات ۲۰۱۶ را انجام خواهد داد.

تیلور افزود: دستور برای متوقف کردن کمک نظامی به اوکراین در ازای انجام تحقیقات درباره بایدن و پسرش، از سوی میک مولوانی رئیس کارکنان کاخ سفید بوده است.

حمایت ها از استیضاح ترامپ پس از افشای گفتگوی تلفنی جنجالی وی با رئیس جمهور اوکراین به شدت افزایش یافته است.

یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم کرده است که کمک نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش کرده است.

دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را آغاز کرده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.