چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶

با این کلید، تلفنتان را به سادگی قفل کنید

شادی طباطبایی سیفی

قفل سخت افزاری

قفل سخت‌افزاری Yubico برای آیفون و گوشی‌های اندرویدی عرضه شد.

قدس آنلاین: کاربران آیفون تاکنون برای ورود ایمن به اکانت‌های خود امکان اتصال کلید فیزیکی به گوشی از طریق پورت را نداشتند اما کمپانی Yubico کلیدی را عرضه کرده که علاوه بر USB-C با لایتنینگ هم سازگاری دارد.

از کلید امنیتی فیزیکی برای لاگین در سرویس‌های مختلف استفاده می‌شود. این ابزارها به واسطه پروتکل‌های پیچیده نسبت به رمز عبور و کدهای یک بار مصرف ایمن‌تر هستند. دستگاه‌های اپل تا کنون فقط از طریق بلوتوث امکان استفاده از این ابزارها را داشتنند اما خود بلوتوث از نظر امنیتی به هیچ وجه بی نقص نیست.

یکی از کمپانی فعال در حوزه این کلیدها Yubico نام دارد که نخستین کلید امنیتی سازگار با پورت‌های لایتنینگ را معرفی کرده است. این کلید که YubiKey ۵Ci نام دارد، علاوه بر لایتنینگ از درگاه‌های USB-C هم پشتیبانی می‌کند و با نرم افزارهای مدیریت پسورد و سامانه‌های احراز هویت متمرکز از قبیل LastPass، Idaptive، Okta و ۱Password سازگاری دارد.

نکته عجیب این است که YubiKey ۵Ci علی رغم برخورداری از کانکتور USB-C با آیپد پروهای جدید سازگاری ندارد. علاوه بر این اتصال این ابزار از طریق لایتنینگ به معنی استفاده از آن در تمام سرویس‌های سازگار با پروتکل FIDO نیست چرا که به گفته Yubico هر یک از این سرویس ها باید به صورت مجزا پشتیبانی ۵Ci از طریق لایتنینگ را به خود اپ های خود اضافه کنند. این شرکت کدهای لازم برای ادغام لایتنینگ با اپلیکیشن های فعلی را از اواخر سال گذشته منتشر کرده بود.کلید امنیتی YubiKey ۵Ci  هفتاد دلار قیمت دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.