سه‌شنبه ۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱

توزیع غذای نذری بین زائران حضرت امام رضا (ع)

توزیع غذای نذری

همزمان با سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) ۱۰ هزار پرس غذای گرم نذری بین زائران توزیع شد.

به گزارش قدس آنلاین، رییس شورای هیات‌های مذهبی خراسان رضوی گفت: همزمان با سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) این شورا ۱۰ هزار پرس غذای گرم نذری بین زائران توزیع کرد.

سید مهدی طباطبایی افزود: این غذا به همت خیران تهیه شده و در ایستگاه صلواتی مستقر در پایانه امام رضا (ع) برای زائرانی که قصد عزیمت به شهرهای خود را دارند، در حال توزیع است.

وی افزود:همزمان با ایام پایانی ماه صفر بویژه در سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) ۱۵۰ ایستگاه صلواتی از مبادی  شهر مشهد تا حرم مطهر رضوی مستقر شده است و غذاهای نذری از قبیل پلو و قیمه، شله، شله زرد، انواع نوشیدنی و چای و دیگر نذورات بین زائران توزیع می‌کنند.

رییس شورای هیات‌های مذهبی خراسان رضوی گفت: برخی استان‌های دیگر از جمله خوزستان، قم، گلستان و کرمانشاه نیز در این ایام ایستگاه صلواتی در مشهد برپا کرده و اقدام به توزیع نذورات مناطق خود بین زائران عزادار نموده‌اند.

طباطبایی افزود: همزمان با ایام پایانی ماه صفر چهار هزار هیات مذهبی از دیگر استان‌های کشور، هزار و ۲۰۰ هیات از مشهد و ۴۰۰ هیات از شهرستان‌های دیگر خراسان رضوی به عزاداری در مشهد می‌پردازند.

وی ادامه داد: عزاداری هیات‌های مذهبی در مشهد از سالروز رحلت نبی مکرم اسلام (ص) آغاز شده  است و تا پایان امشب ادامه دارد.

منبع: صداو سیما

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.