دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰

سیستان و بلوچستان توفانی می شود

توفان

زاهدان - معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از امروز وزش باد به نسبت شدید همراه با گردوخاک شمال استان را فرا می گیرد.

به گزارش قدس آنلاین؛ به نقل از روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، دوست محمد کلیم اظهار داشت: وزش این باد به نسبت شدید ضمن کاهش کیفیت هوا و دید افقی، موجب کاهش دما نیز می شود به طوریکه انتظار می رود دمای هوا بین ۵ تا ۱۰ درجه سلسیوس در اکثر نواحی استان سردتر شود.

وی افزود: از سه شنبه تا پنج شنبه ضمن تداوم وزش باد به نسبت شدید و کاهش دما در شمال استان، در سایر نقاط استان نیز وزش بادهای شمالی با شدت کمتر روی می دهد.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: دوشنبه شب و سه شنبه شرایط برای رگبارهای پراکنده، گاهی رعدوبرق و تندباد لحظه ای در سطح استان به ویژه شمال و جنوب شرق استان مهیا است و احتمال جاری شدن موقتی رواناب وجود دارد. 

کلیم  در بخش دیگری به ادامه فعالیت طوفان حاره ای «ماها» در شمال اقیانوس هند اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود از اواخر وقت امشب تا چهارشنبه دریای عمان مواج و متلاطم شود.

وی ادامه داد: توصیه می شود در روزهای پیش رو ترددهای دریایی شناورهای سبک و قایق های ماهیگیری محدود و از شنا کردن در دریا خودداری شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.