یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶

با طرح اتهام علیه روسیه اعلام شد؛

هشدار رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس درباره آغاز جنگ جهانی سوم

سر  نیک کارتر

رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس در یادداشتی با طرح اتهاماتی علیه روسیه هشدار داد که این رفتارها می تواند موجب آغاز جنگ جهانی سوم شود.

قدس آنلاین؛ «ِسر  نیک کارتر» رئیس ستاد مشترک انگلیس در یادداشتی برای روزنامه تلگراف، اعلام کرد که رفتارهای خطرناک روسیه همچون ترور و حملات سایبری می تواند موجب آغاز جنگ جهانی سوم شود.

این مقام انگلیسی همچنین مدعی شده که روسیه به قوانین بین المللی احترام نمی گذارد و همین امر می تواند اوضاع جهان را بدتر کند.

کارتر همچنین با اشاره به تولید روزافزون تسلیحات جنگی از سوی کشورهای مختلف، می گوید که این تسلیحات موجب شده اند تا جهان از زمان جنگ جهانی دوم بی ثبات تر شود. 

وی در بخش دیگری می نویسد: صلح با انواع جدید تسلیحات نظیر پول، حملات سایبری و تبلیغات سیاسی در معرض تهدید است و این‌ها گزینه‌هایی برای دستیابی به مزیت و اختلاف‌افکن شدند. او اشاره کرد که چطور این تسلیحات، جهانی کم‌ثبات‌تر از هر زمانی در دوران جنگ جهانی دوم ایجاد کرده است.

نیک کارتر تاکید کرد: «این تهدیدها به سرعت در حال گسترش، اشاعه و گوناگونی هستند. ماهیت سیاست و جنگ‌افزار به دلیل فراگیر شدن اطلاعات و سرعت تغییر فناوری تغییر کرده است.»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.