چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۶

بزرگراه اسپانیا – فرانسه توسط جدایی طلبان کاتالونیا مسدود شد

کاتالونیا

هم اکنون این بزرگراه بطور کامل در اختیار جدایی طلبان کاتالونیا است و عبور و مرور هرگونه وسیله نقلیه از آن امکان پذیر نیست.

جدایی طلبان کاتالونیا روز چهارشنبه بزرگراه (AP۷) که اسپانیا را به فرانسه متصل می‌کند، مسدود کردند.

به گزارش قدس آنلاین؛ این افراد روز دوشنبه نیز اقدام به مسدود کردن این بزرگراه کرده بودند که با مداخله نیروهای امنیتی اسپانیا از مواضع خود عقب نشینی کردند.

هم اکنون این بزرگراه بطور کامل در اختیار جدایی طلبان کاتالونیا است و عبور و مرور هرگونه وسیله نقلیه از آن امکان پذیر نیست.

این اقدامات در اعتراض به محکومیت ۹ رهبر جدایی طلب کاتالونیا صورت می‌گیرد.

بر اساس حکم دستگاه قضایی مادرید، این افراد به علت نقش خود در تلاش برای جدایی کاتالونیا از اسپانیا در سال ۲۰۱۷ به زندان محکوم شدند.

این راهپیمایی در پی چندین روز تظاهرات اعتراضی از سوی جدایی طلبان کاتالان در منطقه شمال شرق اسپانیا انجام شد که در مواقعی تظاهرات جدایی طلبان به درگیری خشونت آمیز با پلیس منجر شد.

معترضان از حکم دیوان عالی اسپانیا درباره زندانی کردن ۹ نفر از رهبران جدایی طلب خشمگین هستند.

رهبران کاتالان به دوره‌های حبس طولانی به دلیل اقدامات غیرقانونی و تلاش ناموفق در همه پرسی جدایی کاتالونیا از اسپانیا در سال ۲۰۱۷ محکوم شده‌اند.

نتایج نظرسنجی‌ها و انتخابات در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که وضعیت برابری بین دیدگاه‌های موافق و مخالف جدایی در بین جمعیت ۷.۵ میلیون نفری ساکن در منطقه ثروتمند کاتالونیا وجود دارد.

گردهمایی مسالمت آمیز روز شنبه در اسپانیا که با حضور ۳۵۰ هزار نفر از جدایی طلبان در بارسلون آغاز شد با درگیری خشونت آمیز با پلیس به پایان رسید که بر اساس گزارش مقام‌های بهداشتی منطقه، در این درگیری‌ها ۴۴ نفر زخمی شدند 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.