چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰

واعظی در پاسخ به قدس انلاین:

عده‌ای فریب خوردند اما با اغتشاشگران سازمان‌یافته باید برخود جدی شود/مجازات تخریب گران حق مردم است

آرش خلیل خانه

واعظي

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه برخی در حوادث اخیر فریب خوردند و جرم آنها کمتر است گفت: اما کسانی که سازمان یافته در اغتشاش‌ها حضور یافته و خسارت وارد کردند، حتماً نباید به راحتی از آنها گذشت چون حق مردم است.

قدس آنلاین: محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره نگاه دولت به موضوع دستگیر شدگان در حوادث اخیر و نوع برخورد با آنها گفت: اینکه برخورد با این‌ها چگونه باید باشد دستگاه‌های امنیتی و قوه قضاییه رسیدگی می کنند ولی حرف سخنگوی قوه قضاییه درست است؛ کسی که فریب خورده مجازاتش باید کمتر شود و آنکه سازمان حضور یافته و خسارت وارد کرده، حتماً نباید به راحتی از او گذشت چون حق مردم است.

وی اظهار داشت:اینکه اروپا و آمریکایی ها، رژیم صهیونیستی و برخی کشورها فکر کردند اگر ۴ نفر اغتشاش کردند و چند جا را آتش زدند این افراد مردم ایران هستند؛ خیلی ذوق زده شدند و ابراز حوشحالی کردند؛ در صورتی که اینها، مردم ایران را نمی شناسند.

 اگر چه مردم ایران کمبودهایی از نظر معیشتی دارند و ممکن است انتقاداتی را به بخش های مختلف داشته باشند، اما این مشکل درون خانوادگی و در درون ایران حل می‌شود؛ اگر پای خارجی‌ها و بهره برداری دشمنان به میان آید، مانند راهپیمایی دیروز تبریز است که صد هزار نفر خودجوش به خیابان آمدند و همینطور راهپیمایی های دیگر که به صورت خودجوش در کشور انجام می شود.
وی ادامه داد: این نوع رویکردها نسبت به ایران محکوم است و مردم هم وقتی می ببینند که آنها (دشمنان) وارد می شوند، می دانند که این حرکت ها برنامه ریزی از طرف دشمن است.

وی درباره این که رئیس جمهور در سخنانی خطاب به قوه قضاییه گفته بود با کسانی که ماشین هایشان را خاموش کردند  آنها را شناسایی کنند که با واکنش های مختلفی روبرو بود آیا این یک اعتراض مسالمت مگر نبوده است که رییس جمهور چنین درخواستی داشتند، گفت: اعتراض مسالمت‌آمیز این است که به دیگری لطمه وارد نشود، این که شما ماشین را در اتوبان خاموش کنید و صف چند کیلومتری به وجود بیاورید تا مردم به موقع بر سرکار خود حاضر نشوند و این ترافیک باعث شد که کسی که مریضی است نتواند به بیمارستان برود مسالمت آمیز است؟  مسالمت آمیز این است که اعتراض کنی و این اعتراض را به گوش مخاطب خود برسانی و مزاحم مردم نشوی.
رئیس دفتر رییس جمهوری افزود: با این کار آمدند مزاحم مردم شدند در تلویزیون دیدید که مردم می گفتند ما الان سه ساعت است که به دلیل این راهبندان ها به کارمان نرسیده ایم بنابراین به نظر من آنها خلاف کردند و حتما کاری کردند که حق مردم را ضایع کردند بنابراین باید حتما پیگیری شود.

رئیس دفتر رئیس جمهوری در پاسخ به سوال دیگری درخصوص محکومیت ایران در سازمان ملل هم گفت: بارها اعلام کردیم برخورد سازمان ملل دوگانه و سیاسی است. کشورهایی در همین منطقه خودمان مثل عربستان هستند که نه پارلمان نه روزنامه و حزب دارند و کسی کاری با آن ندارد. افکار عمومی دنیا این را خوب متوجه است و به همین دلیل است که کسی در دنیا با آن استناد نمی‌کند.

با بالا رفتن مصرف بنزین دوباره واردکننده می‌شدیم

واعظی در پاسخ به پرسشی درباره عایدی دولت از سهیمه بندی بنزین؛  گفت: این اقدام دو فایده دارد؛ چون بنزین ارزان بود و مصرف بنزین به سرعت بالا می‌رفت بر این اساس ما دوباره می‌رسیدیم به جایی که وارد کننده بنزین باشیم.
وی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر گرانی‌های که اخیراً اتفاق افتاده بود اقشار گسترده‌ای از کشور تحت فشار بودند و  مجبور بودیم از کسانی که بنزین بیشتری استفاده می کنند بگیریم و به کسانی بدهیم که یا اصلاً از بنزین استفاده نمی کنند یا کمتر استفاده می کنند. بنابراین مدیریت مصرف و پرداخت یارانه به حدود ۶۰ میلیون نفر عایدی دولت از این برنامه بوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.