شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰

سوءاستفاده از فضای کشور برای ایجاد التهاب مردود است/ بیانیه ۷۷ اصلاح‌طلب موضع شخصی بود

سید شهاب‌الدین طباطبایی

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: هرکسی بخواهد از فرصت استفاده کند تا به جای آرام کردن شرایط به التهاب آن بیفزاید از جانب ما مردود است.

قدس آنلاین: سید شهاب‌الدین طباطبایی عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان، درباره بیانیه اخیر ۷۷ اصلاح‌طلب درباره اتفاقات هفته گذشته، اظهار داشت: معتقدم تنها در شرایطی می‌توانیک بیانیه را موضع واحد جریان اصلاحات دانست که در پای آن بیانیه  امضای مجموعه احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه هر بیانیه‌ای که پای آن را تمامی احزاب اصلاح‌طلب امضا نکرده باشند،  نمی‌توان به مجموعه جریان اصلاحات نسبت داد، گفت: درباره مفاد این بیانیه باید تصریح کرد که در خوشبینانه‌ترین حالت می‌شد واژه‌های مناسب‌تری را در تنظیم آن به کار گرفت تا فضا را آرام تر کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: آنچه که مسلم است این است که باید از مردمی که بابت گرانی‌ها آسیب می‌بینند اعلام حمایت کرد اما در کنار آن هرکسی بخواهد از این فرصت استفاده کند تا به جای آرام کردن شرایط به التهاب آن بیفزاید از جانب ما مردود است.  

طباطبایی با اشاره به اینکه بنده در روزهای اخیر با فردی مواجه شدم که مغازه او در یکی از بازارهای شهر کرج به طور کلی سوخته بود، متذکر شد: از نظر من زندگی این شخص مانند قبل نخواهد شد. عامل بروز چنین وضعیتی قطعا کسانی بودند که مسیر اعتراضات مردمی را منحرف و از فضای ایجاد شده برای ناامن سازی کشور سوءاستفاده کردند. البته جای افسوس و امید وجود دارد که ای‌ کاش مکان‌هایی برای برپایی اعتراضات عمومی معین می‌شد تا مردم عادی شامل همان‌هایی که همچنان در انتخابات‌ها و راهپیمایی‌های ملی شرکت می‌کنند و زمانی که یکی از مقامات آمریکایی اظهار نظر ضدایرانی می‌کنند با قاطعیت این اظهارات را محکوم می‌کنند، بتوانند بتوانند صدای اعتراض خود را به شکل مسالمت آمیز و قانونی به مسئولان برسانند.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان ادامه داد: تعیین سازوکارهای قانونی برای به رسمیت شناختن حق اعتراض مردم سبب می شود دیگر کسی نتواند از اعتراضات مردمی سوءاستفاده کرده  و دست به آشوب و ناامنی بزند. البته شکی در این مسئله نیست که مسئولان اگر در شیوه و زمان اجرای طرح سهمیه بندی بنزین دقت و حساسیت بیشتری داشتند شاید بسیاری از اتفاقات روزهای اخیر به وقوع نمی‌پیوست.

وی خاطرنشان کرد: به طور کلی در فضایی که بحث معیشت مردم مطرح بوده، هر شخص یا گروهی بخواهد از این احساسات برای پیشبرد اغراض مورد نظر خود سوءاستفاده کند متهم به این است که منافع ملی را نادیده گرفته است.

به گزارش تسنیم،  در روزهای گذشته و همزمان با به اغتشاش‌کشیده شدن برخی شهرهای کشور، ۷۷ نفر از شخصیت‌های جناح اصلاحات در بیانیه‌ای به برخورد نیروهای امنیتی با اغتشاش‌گران انتقاد کرده و از ماموران خواستند که از اعمال خشونت در هر سطحی پرهیز و فوراً نسبت به تعقیب کیفری آمران و عاملان تیراندازی به‌سوی مردم اقدام کنند!

امضاکنندگان این بیانیه به‌جای محکوم کردن خشونت‌های اعمال شده از طرف اشرار، به محکوم کردن آنچه "خشونت‌های اعمال شده علیه معترضان" می‌خواندند اعتراض کردند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.