سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳

نامه اسد به اسیر سوری در بند رژیم صهیونیستی

اسد

رئیس‌جمهوری سوریه در نامه‌ای به اسیر سوری در بند رژیم صهیونیستی، از وی به دلیل تن ندادن به شروط این رژیم برای آزادی‌اش تمجید کرد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، به نقل از سانا، «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه، روز گذشته نامه‌ای را به «صدقی المقت» اسیر سوری که در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برد، ارسال کرد.

اسد در نامه‌اش به المقت، از موضع وی و تن ندادن وی به شروط رژیم صهیونیستی برای آزادی‌اش تمجید کرد.

المقت طرح روسیه مبنی بر آزادی‌اش از زندان رژیم صهیونیستی، که مبتنی بر شامل تبعید 20 ساله از جولان سوریه و رفتن به دمشق پس از آزادی بوده را رد کرده است.

رئیس‌جمهوری سوریه در این نامه خطاب به المقت گفته است: «مواضع اخیری که درباره آزادی و تحمل زندان و ادامه بازداشت در زندان‌های اسرائیلی انتخاب کردی و بازداشت را به خروج از جولان سوری ترجیح دادی، روحیه مبارز و عزت و کرامت تو را نشان می‌دهد.»

اسد تأکید کرد: «مبارزه و مقاومت تو همچون فداکاری‌های و ایثارگری‌های قهرمانان ارتش سوریه در جبهه‌های نبرد علیه دشمن و تروریسم است.»

المقت پیش از این نیز به مدت 27 سال در زندان‌های رژیم صهیونیستی بود که در سال 2012 آزاد شد. ولی در سال 2015 به اتهام گرفتن یک ویدئو که همکاری میان رژیم صهیونیستی و گروه تروریستی «جبهه ‌النصره» را نشان می‌داد بار دیگر بازداشت و به 14 سال زندان محکوم شد.

رئیس‌جمهوری سوریه پیشتر از «ولادیمیر پوتین» همتای روسی خود خواسته بود برای آزادی المقت مداخله کند. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل با درخواست روسی موافقت کرد مشروط بر این‌که المقت از جولان سوریه تبعید شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.