چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱

استاندار زنجان خواستار پیگیری شد؛

تجارت با کشورهای اوراسیا و ایجاد شهرک صنعتی ترکیه‌ای در زنجان

استاندار زنجان

زنجان- استاندار زنجان گفت:نتایج تصمیمات زودگذر این است که ارتباط تعریف‌شده‌ای با شرکت‌های دانش‌بنیان برقرار نشده است.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین:فتح‌الله حقیقی استاندار زنجان  سه شنبه در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان، گفت: یکی از نتایج اقدامات آنی و تصمیمات زودگذر این است که متاسفانه ارتباط تعریف‌شده‌ای با شرکت‌های دانش‌بنیان برقرار نشده و بعد از افتتاح پارک علم و فناوری، پیگیری مسائل این شرکت ها به فراموشی سپرده شده است.
حقیقی با بیان اینکه رشته‌های بین رشته‌ای، یکی از الگوهای توسعه هر کشور است، خاطرنشان کرد: توسعه تجارت در دنیا بر مبنای رشته‌های بین رشته‌ای بوده و دانشگاه‌های معتبر دنیا نیز در این زمینه به تربیت نیرو می‌پردازند.
وی  تصریح کرد: یکی از الگوهای توسعه در استان زنجان نیز شرکت‌های دانش‌بنیان است که باید در عمل به آن‌ها ایمان داشت و دغدغه آن‌ها را مانند دغدغه خود دنبال کنیم.
حقیقی ادامه داد: به جهت اهمیت این موضوع، جلسات ماهانه با نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار کرده و یکی از جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نیز به این شرکت‌ها اختصاص داده شود تا دغدغه‌ها و مشکلات مربوط به شرکت‌های دانش‌بنیان با حضور مدیران مربوطه، پیگیری و حل شود.
وی با تاکید بر اینکه توجه به کیفیت فعالیت ها در شرکت های دانش بنیان از افزایش صِرف تعداد این شرکت ها مهمتر است، تصریح کرد: تجاری‌سازی در شرکت‌های دانش‌بنیان اهمیت فوق‌العاده‌ای داشته که باید با حل مشکلات این شرکت‌ها بتوانیم به تجاری‌سازی برسیم.
استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲ موضوع تجارت استان با کشورهای اوراسیا و ایجاد شهرک صنعتی ترکیه‌ای در زنجان، گفت: این دو موضوع نباید رها شود زیرا اگر به نتیجه برسد برابر با ۱۰ سال فعالیت و تلاش یک مدیر است.
نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر تشکیل گروهی برای پیگیری این دو  موضوع مهم در استان زنجان، اظهار داشت: اگر هدف‌گذاری ها به درستی صورت گیرد در موعد مقرر نتیجه می‌دهد و برای این هدف باید گزارش پیگیری‌ها به طور مرتب در این جلسه ارائه شود

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.