چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

یک‌سوم خرید حمایتی زعفران در خراسان رضوی از کشاورزان تایبادی است

رئیس اداره تعاون روستایی تایباد

رئیس اداره تعاون روستایی تایباد گفت: یک سوم زعفران تحویلی به سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی از کشاورزان تایبادی خریداری شده است.

به گزارش قدس آنلاین، باقر خدادادی اظهار کرد: از ابتدای طرح حمایتی خرید زعفران تاکنون ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم زعفران خشک از کشاورزان تایباد خریداری شده است.

وی با اشاره به استقبال ۵۰ درصدی کشاورزان تایبادی از طرح خرید حمایتی زعفران افزود: این طرح برای دومین سال در این شهرستان اجرا می‌شود و تا پایان آذر ماه ادامه دارد و استقبال کشاورزان نسبت به سال گذشته بسیار خوب بوده است.

خدادادی بیان کرد: از آغاز این طرح به دلیل استقبال کشاورزان مراکز خرید زعفران حمایتی در تایباد و باخرز به صورت مستقل شده و در تایباد روزانه بالغ بر ۳۰۰ کیلوگرم زعفران خشک و مرغوب در این شهرستان خریداری می‌شود.

وی گفت: پس از تایید نهایی زعفران‌ها براساس نوع کیفیت دسته‌بندی شده و به مرکز سازمان تعاون روستایی استان ارسال می‌شود پس از آن ۳۰ درصد مبلغ کارشناسی زعفران تایید شده به کشاورزان و ۷۰ درصد باقی‌مانده نیز طی عقد قرارداد در مدت کوتاهی پرداخت می‌گردد.

رئیس اداره تعاون روستایی تایباد مطرح کرد: سال گذشته هفت تن زعفران خشک در طرح حمایتی خرید زعفران از  کشاورزان تایباد خریداری شد و امسال پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۴ تن از این محصول خریداری شود.

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط اقلیمی در تایباد کشت زعفران یکی از محصولات پرطرفدار در این منطقه به شمار می‌رود و اکنون این شهرستان ۶ هزار و ۸۵۰ هکتار سطح زیرکشت زعفران دارد و سالانه بیش از ۲۰ تن زعفران تولید می‌کند.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.