چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱

تشخیص عارضه‌ای نادر توسط یک پزشک در تربت حیدریه

رادیولوژی - قفسه سینه

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: متخصص اطفال کلینیک تخصصی احمدیه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، عارضه خاص مادرزادی یک کودک دوساله را تشخیص داد که موجب نجات جان این کودک شد.

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا بهروز در خصوص عارضه نادر این دختربچه دوساله گفت: با توجه به مراجعه این کودک با علامت استفراغ متناوب به کلینیک تخصصی احمدیه، آزمایشات ابتدایی روی بیمار انجام شد که در این آزمایش‌ها مورد خاصی مشاهده نشد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه ادامه داد: با توجه به تداوم وضعیت بیمار، وی مورد بررسی دستگاه گوارش با ماده حاجب قرار گرفت که پس از این آزمایش مشخص شد در رویدادی نادر معده و قسمتی از روده‌ها به‌علت نقص در دیواره دیافراگم در قفسه سینه بیمار است.

وی با اشاره به اینکه این عارضه از بدو تولد همراه بیمار بوده است، اظهار کرد: پس از انجام مراقبت‌های اولیه، جراحی بیمار در بیمارستانی در مشهد انجام شد و در حال حاضر نیز حال عمومی این کودک ۲ ساله مطلوب گزارش شده است.

گفتنی است؛ یاسر سلحشور متخصص اطفال کلینیک تخصصی احمدیه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، پزشکی بود که موفق شد این عارضه را در بیمار تشخیص دهد و موجب نجات جان او شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.