چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

«به وقت اردیبهشت» از سوی انتشارات آستان قدس رضوی روانه بازار نشر شد

کتاب به وقت اردیبهشت

مدیرعامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) از تجدید چاپ کتاب «به وقت اردیبهشت» مروری بر زندگی شهید حسن قاسمی دانا از شهدای مدافع حرم با طرح جلد جدید و مزین به تصویر این شهید بزرگوار خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، حسین سعیدی اظهار داشت: کتاب «به وقت اردیبهشت» به قلم مریم عرفانیان از نویسندگان جوان مشهدی که آثار متعددی را در حوزه دفاع مقدس به رشته تحریر درآورده است، روایت شفاهی از زندگی شهید مشهدی مدافع حرم؛ حسن قاسمی دانا را براساس خاطرات مادر این شهید بزرگوار بیان می‌کند.

وی ادامه داد: این اثر که توسط انتشارات به‌نشر در سال ۱۳۹۷ منتشر و رونمایی شد در قالب ۱۹ داستان، تکرار خاطرات مادری است از جوان رشیدش که برایش آرزوها داشت و روایت جوانی است که لحظه‌ای تاب ماندن نداشت و دلش برای یاری حضرت زینب(س) و مظلومیت شیعه تپید.

به گفته مدیرعامل به‌نشر مقوله دفاع مقدس دارای ظرفیت بی‌شماری برای تولید آثار ادبی و هنری مختلف است که در همین راستا انتشارات به‌نشر با تمرکز موضوعی در حوزه ادبیات دفاع مقدس، ادبیات پایداری، ادبیات دینی، ارزش‌های نظام ولایی و ... آثار متنوعی از جمله کتاب «به وقت اردیبهشت»، «هم قسم»، «تا ابد با تو می مانم» و... را روانه بازار کتاب نموده است.

وی تصریح کرد: اثر جذاب و خواندنی «به وقت اردیبهشت» با طرح جلد جدید و مزین به تصویر شهید والامقام حسن قاسمی دانا در ۱۴۶ صفحه در قطع رقعی و با شمارگان یک هزار نسخه توسط انتشارات به‌نشر تجدید چاپ شد.

سعیدی با بیان اینکه نام شهید حسن قاسمی دانا به عنوان نخستین شهید مشهدی مدافع حرم به ثبت رسیده است، افزود: در کتاب «به وقت اردیبهشت» مخاطب با داستان هایی همچون عطر خاک شلمچه، رقیبی که رفیق شد، هَل مِن ناصرٍ یَنصُرنی، جانم می رود، عملیات ثامن الائمه، بوسه‌ای که جا ماند، ما همه عباس توییم یا زینب(س) و... خاطرات زندگی این شهید جوان و پاسدار حقیقی بانوی کربلا، حریم حرم ائمه(ع) و مدافع عشق را مرور می کند.

به گزارش تسنیم، شهید قاسمی‌ دانا متولد شهریور ماه ۱۳۶۳ بود. وی همزمان با حمله گروه‌های تکفیری به حرم حضرت زینب(س) در فروردین ماه ۹۳ داوطلبانه به سوریه رفت و در عملیات امام رضا(ع) که شامل پاکسازی خانه به خانه بود با اصابت چند گلوله به شهادت رسید و آسمانی شد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.