پنجشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد

مشاهده کیک های آلوده به قرص در گیلان

علوم

گیلان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: مواردی از کیک و کلوچه‌های آلوده به قرص در شرق و غرب استان مشاهده شده است.

 به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی گیلان ،فردین مهرابیان ، با تایید خبر مشاهده و کشف مواردی از کیک و کلوچه‌های آلوده به قرص در گیلان اظهار کرد: مواردی از کیک و کلوچه‌های آلوده به قرص در شرق و غرب استان مشاهده شده است.

وی از تشدید نظارت های بهداشتی در استان خبر داد و تصریح کرد: پیرو اخبار منتشره مبنی بر وجود قرص یا کپسول در تعدادی از محصولات غذایی با برندهای مختلف، بازرسان بهداشت محیط و کارشناسان نظارت بر مواد غذایی دانشگاه نسبت به تشدید بازرسی از مراکز تولید، نگهداری، عرضه و فروش موادغذایی در سراسر استان اقدام کردند.

وی با تاکید بر اینکه وجود قرص یا کپسول در سطح خطوط تولید و بسته بندی و همچنین عرضه کلان از مسیر شرکت های پخش مجاز رسمی موردی مشاهده نشده است، افزود: به نظر می رسد قرص و کپسول بعد از خط تولید در سطح عرضه تعدادی از محصولات با برندهای معروف جاگذاری شده است.

مهرابیان با بیان اینکه مسمومیت ناشی از کیک آلوده به قرص در استان گزارش نشده است، گفت: گزارشی از وجود مواد مخدر یا روانگردان در نمونه های ارسالی نداشتیم.

وی در پایان گفت: شهروندان موراد مشکوک در سراسر استان را به نزدیک ترین خدمات جامع سلامت یا مراکز بهداشت و یا سامانه ۱۱۹ اطلاع رسانی کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.