شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان :

شهروندان مراقب پیامک جعلی قطع یارانه باشند

فضای مجازی

اصفهان - سرهنگ "جواد درستکار"گفت: پیامک قطع یارانه و دریافت اطلاعات کارت بانکی جهت برقراری مجدد ،جعلی بوده و هدف آن کلاهبرداری است.

به گزارش قدس آنلاین ، رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس گفت : کلاهبرداران با ارسال پیامک جعلی به شهروندان به بهانه اینکه یارانه آنها قطع خواهد شد، اطلاعات و رمز حساب را دریافت و از این طریق اقدام به سرقت موجودی حساب بانکی شهروندان می کنند.

وی افزود: این پیامک ها هیچ ارتباطی با سازمان های مربوطه ندارد و مجرمان سایبری از این طریق اطلاعات شخصی و بانکی افراد اعم از رمز دوم، شماره کارت و CVV۲ موجودی حساب آن ها را به سرقت می برند.

وی عنوان داشت: متاسفانه برخی از شهروندان در هنگام ثبت نام به نشانی سایت توجه نکرده و با جستجو از طریق موتورهای جستجو و یا رفتن به لینک‌هایی که در دیگر سایت‌ها ارائه شده در دام سودجویان سایبری گرفتار می‌شوند.

سرهنگ درستکار در پایان تاکید کرد: شهروندان صرفاً به سامانه‌های اعلام شده مراجعه و از رفتن به سایر سایت‌ها و دانلود اپلیکیشن‌های مختلف جداً خودداری کنند، چرا که ثبت کردن اطلاعات در سایت‌های متفرقه می‌تواند زمینه برداشت غیر مجاز از حساب را فراهم آورد، همچنین در صورت ورود به سایت جعلی مرتبط با این موضوع هرچه سریعتر نسبت به تغییر رمز دوم کارت و رمز دوم یکبار مصرف خود اقدام کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.