شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹

وزیر خارجه هند فردا به تهران می‌آید

جایشانکار

وزیر خارجه هند روز یکشنبه برای شرکت در نوزدهمین کمیسیون مشترک با ایران، به تهران سفر می‌کند.

قدس آنلاین: منابع رسمی هندی می‌گویند «سوبراهمانیام جایشانکار» وزیر امور خارجه این کشور فردا (یکشنبه) به ایران سفر می‌کند.

به نوشته خبرگزاری «اِی.اِن.آی. نیوز» وزیر خارجه هند قرار است در این سفر دو روزه به تهران، در نوزدهمین کمیسیون مشترک دو کشور با حضور «محمد جواد ظریف» همتای ایرانی خود شرکت کند.

این خبرگزاری به نقل از منابع دولتی نوشت، جایشانکار در سفر خود به تهران احتمالا با «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران نیز دیدار می‌کند.

این سفر در حالی انجام می‌شود که چند روز پیش یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفته بود که واشنگتن به هند برای تکمیل پروژه بندر «چابهار» معافیت تحریمی مختصری در نظر گرفته زیرا این بندر نقش مهمی در ارسال کمک‌های بشردوستانه هند به افغانستان دارد.

روز گذشته (جمعه) نیز دومین نشست کمیته اجرای توافق سه‌جانبه چابهار در سطح دبیر و مدیرکل از کشورهای ایران، افغانستان و هند در دهلی‌نو برگزار شد.

 دولت‌های ایران و هند در سال 2018 توافقی به ارزش 85 میلیون دلار برای توسعه بندر چابهار امضا کردند. این بندر مسیر جایگزین مهمی برای تجارت بین هند و افغانستان است. اولین محموله ارسالی هند به افغانستان در سال 2017 از طریق بندر چابهار به این کشور منتقل شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.