شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱

واکنش طالبان به تصویب بودجه آمریکا برای صلح افغانستان

افغانستان

دفتر سیاسی طالبان در قطر در واکنش به بودجه ۱۵ میلیون دلاری آمریکا برای صلح در افغانستان تاکید کرد که این اقدام با هدف تشویش اذهان صورت گرفته است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر به تصویب بودجه 15 میلیون دلاری آمریکا برای مذاکرات صلح افغانستان واکنش نشان داد.

«سهیل شاهین» سخنگوی دفتر طالبان اظهار داشت که اخبار رسانه‌ها مبنی بر تصویب بودجه کنگره آمریکا برای مصارف مذاکره کنندگان امارت اسلامی حقیقت ندارد.

وی تصریح کرد که اقدام کنگره آمریکا برای تشویش اذهان انجام شده است.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفت اگر آمریکا برای مصارف تیم این کشور بودجه تصویب کرده است به خود آنها مربوط است و به امارت اسلامی ربطی ندارد.

کنگره آمریکا اعلام کرده بود که در نظر دارد تا به وزارت دفاع این کشور اجازه دهد در سال جاری میلادی 15 میلیون دلار را برای گفت‌وگوهای صلح با طالبان هزینه کند.

به گزارش «رُل کال»، کنگره تاکید دارد که این بودجه برای حمایت تدارکاتی از گفت‌وگوها است و نمایندگان نیز تلاش کردند تا از عدم صرف این هزینه به نفع طالبان اطمینان حاصل کنند.

در گزارش پنتاگون آمده که این پول به طورمستقیم به اعضا یا عناصر طالبان پرداخت نمی‌شود و اجازه استفاده طالبان از این پول را نمی‌دهد.

وزارت دفاع آمریکا همچنین افزوده که این بودجه را نمی‌توان برای هزینه‌های مشخص از قبیل خرید مهمات و یا انتقال مذاکره‌کنندگان در وسایط نقلیه دولتی هزینه شود.

انتهای پیام/.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.