شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶

پیشنهاد پناهندگی هند به پرویز مشرف

پرویز مشرف

رهبر حزب حاکم هند به پرویز مشرف که اخیرا از سوی دادگاه پاکستان به اتهام خیانت بزرگ به اعدام محکوم شده پیشنهاد پناهندگی داد.

قدس آنلاین: در حالی که هند درگیر اعتراضات گسترده در واکنش به طرح لایحه جنجالی اعطای شهروندی این کشور به اقلیتهای غیرمسلمان چند کشور همسایه آن است، سابرامانیان سوامی، رهبر حزب حاکم بهاراتیا جاناتای هند در توئیتی به پرویز مشرف، رئیس جمهور اسبق پاکستان که اخیرا از سوی دادگاهی در کشورش به اتهام خیانت بزرگ به اعدام محکوم شد، پیشنهاد شهروند هند شود.

سوامی در توئیتش نوشت: از آنجا که پرویز مشرف اصالتا متعلق به منطقه "دریا گنج" هند است و هدف اذیت و آزار واقع شده است، ما می‌توانیم شهروندی سریع هند را به او بدهیم. تمامی کسانی که از نسل هندوها هستند مشمول اصلاحیه قانون شهروندی هند برای دریافت این شهروندی هستند.

روز سه شنبه گذشته، دادگاه ویژه‌ای در شهر اسلام آباد پاکستان این رئیس جمهور اسبق این کشور را به اعدام محکوم کرد.

هند نیز از زمانی که قانون جدید مربوط به اعطای شهروندی این کشور به اقلیتهای غیرمسلمان کشورهای همسایه مطرح شده، شاهد اعتراضات وسیعی علیه این قانون بوده است.

پرویز مشرف دومین فرزند از جمع سه پسر خانواده‌است که در ۱۱ اوت ۱۹۴۳ در نهر والی هاولی (Nahr wali Haveli) واقع در منطقهٔ دریاگنج نزدیک دهلی و در هندوستان تحت حاکمیت انگلستان متولد شد. پس از تقسیم هندوستان، همراه با والدین خود به پاکستان مهاجرت نمود و در کراچی سکنی گزید.

         

منبع: اسپوتنیک

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.