شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳

سالن ۶ هزار نفری مشهد بهمن ماه سال آینده افتتاح می‌شود

سالن ورزشی

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: قرار شد وزیر ورزش و جوانان از طریق شرکت توسعه و تجهیز دستور بدهد تا بخشی از مطالبات پیمانکار را در اسرع وقت پرداخت کنند تا سالن ۶ هزار نفری مشهد در بهمن ماه سال آینده افتتاح شود.

به گزارش قدس آنلاین، فرزاد فتاحی، در خصوص دستاوردهای سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان رضوی اظهار کرد: وزیر ورزش و جوانان روز جمعه سفری برای بازدید از پروژه‌های ورزشی ثامن به مشهد داشت و همانطور که اشاره کرد ما پس از سال‌ها سالن ۶ هزار نفری مشهد را در حال ساخت داریم که باید زودتر به بهره‌برداری می‌رسید چرا که ظرفیت‌های استان در خصوص میزبانی مسابقات بین‌المللی بسیار بالا است‌ و در مشهد سالن بزرگی برای رویدادهای بزرگ بین‌المللی نداریم، این سالن باید در مدت زمان مشخصی تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی بیان کرد: خوشبختانه وزیر از پروژه اظهار رضایت کامل داشت و قرار بر این شد از طریق شرکت توسعه و تجهیز دستور بدهند بخشی از مطالبات پیمانکار را در اسرع وقت پرداخت کنند تا پروژه در بهمن ماه سال آینده افتتاح شود.

وی با بیان اینکه برای تکمیل این سالن ۳۴ میلیارد تومان با پیمانکار قرارداد داریم، گفت: با خرید تجهیزات برای سالن همچون صندلی و پکیج سرمایشی و گرمایشی و دیگر وسایل، پروژه به ۴۵ میلیارد تومان می‌رسد که وزیر قول مساعد داد تا نسبت به تأمین و تخصیص اعتبارات اقدامات لازم از طریق شرکت توسعه به‌عمل آید.

فتاحی خاطرنشان کرد: بحث بعدی موضوع استادیوم ثامن بود که خوشبختانه وزیر با شرکت توسعه برای تأمین ۳۰ هزار صندلی برای ورزشگاه هماهنگ کردند و از آنجایی که دستور داده بودند، ۳ میلیارد تومان برای این استادیوم به ما کمک شود، دستور تخصیص اعتبارات نیز داده شد تا ما بتوانیم برای تجهیز گیت‌های ورودی و دوربین‌های مداربسته استفاده کنیم، خوشبختانه پیمانکار به‌خوبی کارش را برای تکمیل استادیوم ثامن آغاز کرده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به پیست اتومبیل‌رانی مشهد، افزود: این پیست در زمینی به مساحت ۳۴ هکتار است و زیرسازی‌های آن انجام شده، آسفالت و ساختمان‌های جانبی آن به ۴۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد، با توجه به وجود متقاضیان بخش خصوصی، وزیر دستور داد که متقاضی را جهت انعقاد قرارداد و واگذاری پروژه به وزارت معرفی کنیم که می‌تواند بخش خوبی باشد و ما همزمان با افتتاح سالن ۶ هزار نفره شاهد افتتاح پیست اتومبیلرانی نیز باشیم.

وی در خصوص دیواره صخره‌نوردی مشهد، اظهار کرد: سالن صخره‌نوردی مشهد تکمیل شده و برای افتتاح نیاز به دیواره صخره‌نوردی دارد که وزیر به شرکت توسعه برای تکمیل آن دستور دادند و امیدواریم بتوانیم این سالن را در دهه فجر با دیگر پروژه‌ها به بهره‌برداری برسانیم.

فتاحی یادآور شد: آخرین مورد نیز بحث کلی بود که گزارشی از پروژه‌های نیمه‌تمام را به اطلاع وزیر رساندیم، امیدواریم تا دهه فجر ۹۰ پروژه ورزشی افتتاح شود، چرا که بسیاری از پروژه‌های ما بالای ۷۵ درصد پیشرفت داشته‌ است به همین دلیل از وزیر خواستیم در خصوص تأمین منابع مصوب شده وزارت این استان را مورد توجه قرار دهند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: بر این اساس در صورتی که ۵۰ درصد تخصیصات از طریق فدراسیون ملی باشد ما نیز باید تمام تلاشمان را بکنیم در دهه فجر با حضور وزیر یک برنامه افتتاح همه جانبه داشته باشیم و کار تاریخی در سطح استان انجام دهیم، در بحث منابع استانی نیاز به حمایت استاندار و برنامه و بودجه داریم که در تخصیص به موقع اعتبار ما را همراهی کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.