یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

مدیرکل دامپزشکی استان همدان :

اعزام ۶ اکیپ دامپزشکی عملیاتی برای مایه‌کوبی دام‌های عشایر

مایه‌کوبی دام‌های عشایر

همدان- مدیرکل دامپزشکی استان همدان از اعزام ۶ اکیپ عملیاتی برای مایه‌کوبی دام‌های عشایر همدان در خوزستان، ایلام و لرستان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی ،محمودرضا رسولی با اشاره به اعزام اکیپ مایه‌کوبی اداره دامپزشکی همدان شامل ۱۲ نفر به استان‌های خوزستان، ایلام و لرستان اظهار کرد: واکسیناسیون دام‌ها به منظور پیشگیری از انتشار و انتقال بیماری‌های واگیر در دام‌های عشایر علیه انواع بیماری‌ها با اعزام اکیپ‌های فعال صورت می‌گیرد.

وی گفت: با وجود کمبودهای فعلی در اعتبارات با توجه به اهمیت ارتقای سلامت جامعه و صیانت از سرمایه‌های دامی اعزام اکیپ های مایه‌کوبی به ۲۷ منطقه اسکان عشایر در جنوب غربی لرستان و جنوب ایلام مشتمل بر دو کوهه حسینیه و اطراف سد کرخه سراب جهانگیر، مورانی، زرانتل، خرسدره، جلگه ، بنلار، چهار قلعه، گل گل، پران پرویز، ورکش، پل زال، سرکن، ولی دشت، رماوند، پاعلم، کوله مرغان، تنگ سیو، سد سیمره، زعفرانیه، چم مر، چول، باغ چای در، دم رود افرینه و روبند در برنامه است.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان با بیان اینکه در این طرح ۱۶۶ خانوار با جمعیت دامی ۲۰۰ هزار راس گوسفند و بز زیر پوشش قرار می‌گیرند گفت: اکیپ مستقر در شمال خوزستان و جنوب ایلام در ۱۴ منطقه شامل سپتون، فکه، عین صوله، دشت عباس، عین خوش، شرهانی، دوملک، بیت‌المسکین ، سایت‌های ۴ و ۵، چم فاضل و ابوغریب خدمات‌دهی می‌کنند که در مجموع ۶۰۰ خانوار با جمعیت دامی ۳۵۰ هزار راس گوسفند و بز  را زیر پوشش دارند.

وی تأکید کرد: در مدت ۴۵ روز پرسنل خدوم ادارات دامپزشکی استان همدان به صورت فشرده در دو نوبت صبح و عصر اقدام به مایه‌کوبی این دام‌ها می‌کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.