چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱

جریمه دیرکرد مستاجران آستان قدس رضوی بخشیده می‌شود

معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی

معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی اظهار کرد: به منظور تسهیل در پرداخت اجاره توسط مستاجران، جریمه دیرکرد برای افرادی که بدهی آنان کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال و از سال ۱۳۹۰ به بعد است حذف می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، مرتضی حقیقی اظهار داشت: بسته تشویقی برای بخش‌هایی که مستاجران تغییر کاربری داده‌اند در نظر گرفته شده به طوری که در صورت مراجعه افراد و پرداخت هزینه کاربری توسط آنان مشمول ۳۰ درصد تخفیف نقدی در پرداخت یا پرداخت به صورت اقساط ۶ ساله می‌شوند.

وی ادامه داد: افرادی نیز که هم اکنون اقساط سال‌های آینده را به صورت نقدی پرداخت کنند در سال نخست مشمول ۲۰ درصد تخفیف می‌شوند و سال بعد نیز این درصد به صورت پلکانی افزایش می‌یابد.

حقیقی با بیان اینکه حوزه املاک و اراضی ضمن صیانت از اراضی موقوفه تعامل خوبی با مستأجرین موقوفه دارد، گفت: پرداخت به موقع اجاره‌ها سبب می‌شود ضمن رعایت مسائل شرعی مربوطه، از مزایای عدم بروزرسانی اجارات بهره‌مند شوند.

معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی همچنین درباره اقدامات معاونت املاک و اراضی آستان قدس رضوی در حاشیه شهر مشهد نیز گفت: برای اراضی موقوفه مورد تصرف در پلاک‌هایی که اصلاحات ارضی داشته است، ۷۰ درصد حق تقدیمی‌ها بخشوده می‌شود و افراد با پرداخت ۳۰ درصد هزینه زمین و در اقساط بلند مدت در طول هفت سال می‌توانند صاحب سند شوند که این اقدامات به سنددار کردن اراضی موقوفه کمک زیادی می‌کند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.