شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

سردار حسین دهقان:

انسجام جبهه مقاومت، پیامد شهادت سردار سلیمانی است

سردار سلیمانی

سردار حسین دهقان گفت: از پیامدهای حمله تروریستی آمریکا و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، انسجام جبهه مقاومت است.

قدس آنلاین: سردار حسین دهقان در برنامه تیتر شبکه خبر اظهار داشت: سردار سلیمانی کسی بود که توانست نفس خود را مهار و بر نفس خود غلبه کند و بیان و رفتار او منبعث از مکتب الهی بود تا جایی که می‌توان گفت: او یکی از شاگردان تراز یک رهبری بود.

وی تصریح کرد: جهاد بی بدیل، تواضع، صبر، دوراندیشی تفکر راهبردی، قدرت فرماندهی صحنه، توان تبدیل راهبرد به تاکتیک، نقش آفرینی در سطوح بلند دیپلماسی و طراحی راهبردی عملیاتی از خصوصیات وی بود.

سردار دهقان افزود: توسعه عزت طلبی و آزادیخواهی و اتکا به خود مواردی بود که در میان اقشار مختلف آن را عینی سازی کرد و خودش در این باره نمونه بود.

وی گفت: سردار سلیمانی در حوزه فرماندهی ضمن مهربانی و حلمی که داشت، اما بسیار قاطع و تعیین کننده نیز بودو وی نماد تمام عیار سازندگی است و در تعالی بخشیدن ساختن، نمونه است.

مشاور فرمانده کل قوا گفت: خواست امریکا بی ثباتی و نبود استقرار صلح و ثبات در منطقه است و این برای مردم منطقه مشخص شده است.
وی افزود: امریکا با توجه به اینکه جریان مقاومت، امروز با شعار نفی نظام سلطه تبدیل به یک مکتب شده است، به دنبال تغییر رمز مقاومت است، اما آمریکایی‌ها سخت در اشتباهند، چون مقاومت به یک مکتب تبدیل شده و کل دنیا را متاثر کرده است.

صادق خرازی تحلیلگر مسائل سیاسی نیز درباره سردار سلیمانی گفت: سردار سلیمانی یک دوست، پدر و یک برادر بود.
وی افزود: وی آسمانی بود، یاور محرومان و مظلومان بود و در واقع سردار سلیمانی یک انسان جامع و کامل بود.

خرازی تصریح کرد: سردار سلیمانی کسی بود که تا دروازه‌های تکامل یک انسان متخصص و یک انسان الهی و آسمانی پیش رفته بود و وی یاران و دوستان خود را محال بود فراموش کند این‌ها از خصوصیات فردی و شخصیتی سردار سلیمانی بود.

وی گفت: نقطه مهم تمایز سردار سلیمانی با دیگران این بود که سردار به قدری در قلب‌ها نزدیک و حاکم شده بود که بدی دشمنان خود را هم نمی‌خواست.

خرازی تصریح کرد: حاج قاسم مقاومت را تبدیل به یک مکتب کرد و زمانی که فرماندهی نیروی قدس را به عهده گرفت به علت وسعت فکری که داشت توانست مقاومت را سازماندهی و هدفدار کند و یکی از موفقیت‌های سردار این بود که توانست نظام سلطه را آچمز کند.

وی افزود: حاج قاسم توانست میلیون‌ها قلب را در منطقه و جهان تسخیر کند همچنان که امروز در کردستان عراق به مناسبت شهادت سردار، عزای عمومی است و عکس سردار در منزل همه مردم هست و همه برای سردار احترام قائل هستند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: تمام مردم منطقه و دنیای اسلام معتقدند باید پاسخ دندان شکنی به آمریکا داده شود، چون کار آمریکا خلاف قانون و حقوق بین الملل است.

وی درباره نقش سردار سلیمانی در خاموش کردن فتنه مذهبی افزود: قاسم سلیمانی سه هدف عمده داشت و برای رسیدن به اهدافش هیچ قدرتی نمی‌توانست وی را متوقف کند.

این تحلیگر مسائل سیاسی گفت: یکی از اهداف وی ایجاد وحدت قومیتی بود و از پیش قراولان بیداری اسلامی در منطقه بود.
خرازی افزود: وی هم سیاست را اعمال می‌کرد و هم یک فرمانده تمام عیار سیاسی بود، قاسم سلیمانی یک متفکر و صاحب نظریه و دکترین مقاومت بود، شاگردان زیادی را تربیت کرد به طوریکه می‌توان گفت: قاسم سلیمانی در منطقه و ایران تکثیر شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.