سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی:

مصرف گاز طبیعی استان به ۵۴ میلیون مترمکعب رسید

رییس بهره برداری گاز مرکز استان خراسان رضوی

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۵۴ میلیون و ۴۰۰ هزار مترمکعب گاز تحویل مشترکین شهری و روستایی استان شده است.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی، سیدحمید فانی با  اشاره به افزایش میزان مصرف گاز طبیعی در پی کاهش دما و ماندگاری موج سرما در تمام نقاط استان گفت: از ابتدای هفته جاری تا روز دوشنبه ۲۳ دی ماه امسال، ۱۵۳ میلیون و ۴۰۰ هزار مترمکعب گاز در خراسان رضوی مصرف شد.
وی با اشاره به مصرف ۴۷ میلیون مترمکعب گازطبیعی در اولین روز هفته و ۵۲ میلیون مترمکعب در روز یکشنبه هفته جاری افزود: میزان مصرف گاز استان در روز یکشنبه نسبت به روز قبل از آن ۱۰ درصد و در روز دوشنبه نسبت به دومین روز هفته ۴ درصد افزایش داشت.
فانی گفت: مصرف گاز طبیعی تابع سه عامل شدت، وسعت و مدت زمان سرما است که در موج سرمای اخیر شاهد حضور تمام این عوامل بودیم.
مدیرعامل شرکت گاز استان با بیان این مطلب که هم اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۰ درصد روستاهای واجدشرایط استان از انرژی گرمایشی گاز استفاده می کنند افزود: تمهیدات لازم شامل تعمیرات اساسی ایستگاه ها، بررسی تاسیسات و خطوط شبکه گازرسانی استان به طور کامل انجام شده و امیدواریم با مشارکت و همکاری مردم در موضوع مصرف صحیح و بهینه گاز طبیعی از روزهای سرد زمستان به گرمی عبور کنیم.
وی ادامه داد: شهروندان می‌توانند با بکارگیری نکات بسیار ساده همانند استفاه از لباس گرم در منزل، نصب پرده های ضخیم، رعایت دمای رفاه و خاموش کردن وسایل گرمایشی اتاق های بدون استفاده، سهم قابل توجهی در مدیریت مصرف گاز کشور داشته باشند. همچنین مسئولان انرژی ادارات دولتی نیز باید به رعایت بخشنامه ابلاغی معاون اول رییس جمهوری مبنی بر مصرف بهینه و ایمن گاز توجه کنند.
به گفته فانی، روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز کار و خاموش کردن آنها یک ساعت پیش از پایان کار و همچنین خاموش کردن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل، استفاده از دستگاه‌های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا، انجام معاینه فنی همه موتورخانه‌ها توسط شرکت‌های تایید صلاحیت‌شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران (براساس ماده ۱۷ قانون هوای پاک)، سرویس و تعمیر دوره‌ای تجهیزات گازسوز از طریق متخصصان مجاز و نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه به‌منظور افزایش ضریب ایمنی و بازدهی وسایل گازسوز و کاهش حداقل ۵ درصدی مصرف گاز طبیعی هر مشترک در چهار ماه پایانی سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این بخشنامه مورد تاکید است.
مرکز ارتباطات مردمی شرکت گاز خراسان رضوی به شماره ۳۷۰۷۴ آماده ثبت نظرات و پیشنهادات شهروندان در حوزه های مختلف گاز طبیعی است.    
دو میلیون و ۳۳۴ هزار مشترک شهری و روستایی در خراسان رضوی از خدمات شرکت گاز بهره مند هستند.

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.