یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر:

هوای هسته مرکزی کاشمر برخی روزها آلوده است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر گفت: اگرچه در کاشمر دستگاه سنجش وضعیت آلایندگی هوا نداریم اما تردد روزانه چندین هزار موتورسیکلت و خودرو موجب شده برخی روزها هوای هسته مرکزی کاشمر آلوده باشد.

به گزارش قدس آنلاین، مهدی جمعه‌پور عنوان کرد: براساس آمار غیر رسمی، روزانه بالغ بر ۲۵ هزار خودرو و ۷۰ هزار موتور سیکلت در این منطقه تردد دارند که هر موتور سیکلت برابر ۶ خودرو آلایندگی دارد.

وی ادامه داد: با توجه به آمار اعلام شده مصرف بنزین از سال ۹۵ که حدود ۵۱ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر بوده به ۵۵ میلیون و ۹۸۰ هزار لیتر در سال گذشته افزایش یافته و در ۶ ماهه اول سال جاری نیز ۳۲ میلیون و ۳۷۰ هزار لیتر بنزین مصرف شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر بیان کرد: کاشمری‌ها وابستگی شدیدی به خودرو دارند همچنین اغلب خودروها به صورت تک سرنشین تردد دارند، یک لیتر بنزین که می‌سوزد با خود ۱۵ لیتر هوا را می‌سوزاند و ۲.۲ لیتر گازهای آلاینده سمی و تولید حرارت دارد.

وی گفت: اگرچه در شهرستان کاشمر به صورت مستقیم معضلات آلودگی هوا را نداریم اما اگر به فکر نباشیم در آینده به دلیل آلودگی هوا معضلات جدی را پیش رو خواهیم داشت.

جمعه‌پور توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی و فرهنگ سازی برای دوچرخه سواری و پیاده‌روی را ضروری دانست و اظهار کرد: باید با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی برخوردهای جدی صورت گیرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر افزود: معاینه فنی خودروها در روز ملی هوای پاک در کاشمر با ۳۰ درصد و در کوهسرخ با ۵۰ درصد تخفیف انجام خواهد شد.

وی گفت: برای اینکه در روزهای آلوده هشدار را برای گروه‌های در معرض خطر داشته باشیم، تهیه و نصب دستگاه سنجش وضعیت آلایندگی هوا در هسته مرکزی شهر کاشمر ضرورت دارد.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.