سه‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵

برگزاری سومین دوره مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای در بجنورد

مهرعلیزاده

خراسان شمالی- سومین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی با حضور رئیس فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و ورزشکاران ۲۰ کشور جهان به طور رسمی در استان خراسان شمالی، شهر بجنورد افتتاح شد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، محسن مهرعلیزاده در این آیین اظهار داشت: خوشحالم که با اراده فدراسیون جهانی ورزش‌های بین المللی زورخانه ای و با همکاری استان به ویژه استاندار خراسان شمالی، این دوره از مسابقات با حضور ۲۰ کشور در این خطه کشتی‌گیر در امنیت کامل برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: استکبار جهانی پس از دریافت سیلی محکم از نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش کرد با تبلیغات گسترده ایران را کشوری ناامن جلوه دهد اما امروز شاهد هستیم ایران به عنوان امن ترین کشور منطقه میزبان این مسابقات با حضور ۲۰ کشور و ۱۰۰ ورزشکار جهانی است.

وی گفت: فدراسیون بین المللی ورزش زورخانه‌ای اقدام ابتکاری جمهوری اسلامی ایران است که از سال ۸۳ فعالیت خود را آغاز کرده و تا امروز بیش از ۸۵ کشور با این ورزش سنتی سرشار از فرهنگ آشنا هستند و مسابقات به طور منظم در چهار قاره برگزار می‌شود.

مهرعلیزاده تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی منظم ایجاد فدراسیون ملی و زورخانه ها در کشورهای مختلف ایجاد کنفدراسیون‌ها در قاره را از جمله اقدامات این فدراسیون بین‌المللی است.

وی همچنین تاکید کرد: ایرانیان به فراگیری این ورزش افتخار می کنند زیرا که ورزشکاران سایر کشورها با فراگیری قوانین این ورزش وارد گود می شوند و این موجب ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی در دنیا است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.