چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹

آغاز تمرینات نظامی مشترک عربستان و مصر در آب‌های دریای سرخ

عربستان

تمرینات نظامی مشترک مصر و عربستان با نام «مرجان ۱۶» امروز در پایگاه دریایی «البحر الأحمر» در مصر آغاز شد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، سخنگوی نیروهای مسلح مصر امروز چهارشنبه از آغاز تمرینات دریایی مشترک مصر و عربستان سعودی در پایگاه دریایی «البحر الأحمر» خبر داد و گفت که این تمرینات به مدت چند روز ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، این تمرینات شامل برگزاری سمینارها و کنفرانس‌های آموزش، برپایی نمایشگاهی جهت عرضه سلاح‌ها و تجهیزات، اجرای عملیات‌ها، تیراندازی نیروهای ویژه دریایی با استفاده از سلاح‌های مختلف و نیز حمله به هدف ساحلی با استفاده از گلوله جنگی و مشارکت تک تیراندازها است.

به نوشته روزنامه «المصری الیوم»، هدف از اجرای این تمرینات مشترک، افزایش توان و مهارت نیروهای دو کشور، تبادل تجربیات، افزایش توان رزمی نیروهای دریایی و شناخت مدرن‌ترین تسلیحات دریایی مورد استفاده در سطح منطقه است.

تمرینات مشترک «مرجان ۱۶» در راستای طرح تمرینات مشترک نیروهای مسلح مصر و عربستان و با هدف تقویت اقدامات امنیت دریایی در منطقه با هدف مقابله با تهدیدات احتمالی برگزار می‌شود.

اجرای این تمرینات مشترک در حالی است که مصر اخیرا با حضور «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور این کشور و با مشارکت شماری از مقامات عربی، بزرگ‌ترین پایگاه دریایی با نام «برنیس» واقع در ساحل دریای سرخ را افتتاح کرد.

یک منبع نظامی مصری با اشاره به اینکه هدف از تأسیس برنیس، ایجاد پایگاه دائمی برای نیروی دریایی وابسته به ائتلاف عربی علیه یمن است، گفت که قرار است همه نیروهای دریایی مصری مستقر در نزدیکی سواحل یمن خارج شده و به پایگاه نظامی جدید منتقل شوند.(جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.