پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲

به علت عدم رعایت مصرف بهینه

گاز ۳۶ واحد اداری و تجاری خراسان رضوی قطع شد

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از قطع جریان گاز ۳۶ واحد اداری و تجاری این استان به دلیل عدم رعایت بخشنامه معاون اول ریاست جمهوری مبنی بر مصرف بهینه گاز طبیعی خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، سیدحمید فانی گفت: مطابق پایش انجام شده توسط کارکنان شرکت گاز از موسسه‌ها، اداره های دولتی و واحدهای تجاری استان، طی دو مرحله جریان گاز ۳۶ واحد اداری و تجاری به دلیل عدم رعایت بخشنامه معاونت ریاست جمهوری، حوزه مدیریت بحران استان و معاونت مدیریت منابع انسانی استانداری خراسان رضوی در خصوص صرفه‌جویی در مصرف گاز و مدیریت دمای هوای محیط بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد قطع شد.

وی افزود: با توجه به برودت هوای دو شب گذشته در شهر مشهد و تصمیم مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی برای مدیریت مصرف گاز طبیعی، کنترل و پایش اداره ها و مراکز دولتی به طور مستمر انجام شد که با توجه به عدم رعایت موضوع در مرحله نخست جریان گاز ۲۶ اداره و نهاد دولتی و در مرحله دوم نیز گاز ۱۰ واحد اداری و تجاری قطع شد.

او تاکید کرد: وصل مجدد جریان گاز این ۳۶ واحد اداری و تجاری مشروط به تعهد کتبی مدیران آن مجموعه ها برای مدیریت مصرف بهینه گاز و رعایت بخشنامه‌های ابلاغی است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: بارش نزولات آسمانی و ماندگاری هوای سرد در تمام نقاط استان موجب ثبت رکورد ۵۵ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در یک روز شد که رقم بسیار بالایی است از این رو پایداری جریان گاز طبیعی نیازمند مشارکت همه مردم و مسوولان است که در این بین نقش دستگاهای دولتی اهمیت ویژه ای دارد.

فانی افزود: طرح پایش و گشت زنی شرکت گاز در واحدهای اداری و تجاری استان از روز چهارشنبه دوم بهمن ماه امسال به صورت ویژه آغاز شده و گاز مراکزی را که پس از وقت اداری همچنان از گاز طبیعی استفاده می کنند را با جدیت تمام قطع خواهیم کرد و در این زمینه تاکید زیادی هم روی مدارس خواهیم داشت تا صرفه جویی کامل و دقیقی در این حوزه پس از پایان زمان کاری ثبت شود.

وی یادآور شد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده عدم رعایت مصرف بهینه و صحیح گاز طبیعی در واحدهای اداری یا تجاری در سراسر خراسان رضوی با شماره تلفن ۱۹۴ مرکز امداد شرکت گاز تماس بگیرند.

شرکت گاز خراسان رضوی در این استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری به دو میلیون و ۳۵۰ هزار مشترک ارائه خدمت می‌کند.

منبع: ایرنا
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.