شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲

کلاه ایمنی رایگان بین موتورسواران همدانی توزیع شد

توزیع کلاه ایمنی

همدان- مدیر کل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت :، به همت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان کلاه ایمنی به شکل رایگان بین شماری از موتورسواران روستای گراچقا همدان توزیع شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، در این برنامه که در مسجد خاتم الانبیا روستای گراچقا از توابع شهرستان همدان برگزار شد، مصطفی پناهنده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان هدف از اجرای این طرح را فرهنگ سازی بین راکبان موتورسیکلت برای ایمن شدن هر چه بیشتر عنوان کرد و گفت: توزیع رایگان کلاه ایمنی برای موتورسواران یکی از راه‌های کاهش تصادفات فوتی است.

 پناهنده افزود: با توجه به اجرای طرح‌های متعدد در حوزه حمل و نقل استان، یکی از طرح‌های مهم این حوزه اجرای طرح ارتقای ایمنی راکبان موتورسیکلت‌سوار است که هر ساله در قالب‌های آموزشی و توزیع اقلام ایمنی در مناطق هدف طرح اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: به دنبال این هستیم که بتوانیم تعداد مصدومین و حوادث موتور سواران را کاهش دهیم، به همین دلیل این اداره کل در روستاهای استان حضور پیدا کرده و با توزیع اقلامی مانند کلاه ایمنی، شبرنگ هایی جهت دیده شدن موتورسواران و همچنین ارائه آموزش های نظری مردم را نسبت به خطرات پیش رو آگاه می کند..

مدیرکل راهداری استان همدان ادامه داد: با هماهنگی‌های انجام شده با شوراها و دهیاری‌های روستاهای هدف، زمینه برگزاری کلاس‌های آموزشی حضور و توزیع کتابچه‌های آموزشی مخاطرات رانندگی با این وسیله نقلیه فراهم شده است که این طرح در مناطق هدف ادامه خواهد داشت.

فرجی، کارشناس راهنمایی و رانندگی استان همدان هم در این مراسم با بیان اینکه کلاه ایمنی 80 درصد از ضربات سر را در بحث صدمات مغزی کاهش می دهد و باید جانب احتیاط در این زمینه رعایت شود، تأکید کرد: راکبان موتورسیکلت لازم است حق تقدم هنگام ورود از محورهای فرعی به اصلی را رعایت کنند و همچنین در محورهای روستایی با سرعت مجاز حرکت کرده و از حرکات مارپیچ خودداری کنند تا شاهد هیچگونه صدمات و تلفاتی در زمینه حوادث جاده ای نباشیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.