سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

آموزش و پرورش اجازه حضور هیئت وزنه برداری را در مدارس نمی دهد

هیئت وزنه برداری استان زنجان

زنجان-رئیس هیئت وزنه برداری استان زنجان گفت:استعداد یابی در بین دانش آموزان، رمز پویایی هر ورزشی است.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین:سعید امیدی رئیس هیئت وزنه برداری استان زنجان در نشست خبری روز سه شنبه  با بیان اینکه هیئت وزنه برداری یکی از موفق ترین و مدال اورترین  هیئت های ورزش است ، ورزشکار،سالاری را از معضلات ورزش امروز ذکر کرد.
 امیدی گفت:هیئت وزنه برداری معضل  ورزش کار سالاری را  از بین بردیم و ورزشکار را ملزم کردیم که اخلاق را مقدم بر مدال اوری قرار  دهد و تابع بی چون و جرای مربی باشد.
وی با بیلن اینکه خانواده بزرگ وزنه برداری پنج محور را دنبال می کند ادامه داد: توجه به  اخلاق، استعداد یابی، مدال اوری، آموزش داوان  و فعال سازی شهرستانها از برنامه های این هیئت وزنه برداری است.
امیدی با اذعان به اینکه موفقیتهای کسب شده  در سایه توجه به اخلاق میسر می شود اظهارداشت:استعداد یابی اصلی ترین رمز پویایی هر نوع ورزشی است و استعداد یابی روستایی را از سال اینده شروع کردیم.
این مسئول با بیان اینکه ورزش قهرمانی راهبردی است و مدال آور المپیکی است  افزود:از سال ۹۳ موفقیتهای هیئت وزنه برداری ولین ها را بدست اور
وی با اشاره به اینکه  برای اولین بار دررده  نوجوانان، جوانان و بزرگسالان استان  زنجان مدال جهانی را کسب کرد خاطر نشان ساخت: یک سوم تر کیب تیم ملی از جوانان زنجانی بودند که حاصل برنامه ریزی  است.
امیدی یاد اورشد: مربی ما حرف اول را می زند و آموزش مربیان، داوران وفعال سازی ورزش وزنه برداری حوزه بانوان و شهرستانها  از دیگر اولویتهای هیئت به شمار می آید.
 امیدی از میزبانی مسابقات وزنه برداری طی سال ۹۹خبرداد و یاد آور شد:باید زیرساختهای لازم به این امر را مهیا کنیم .
 نصرتی مربی وزنه برداری  نیز در ادامه  گفت:برای اولین بار ۳ نفر در ترکیب تیم اعزامی به مسابقات جوانان جهان( حسین نجفی امیر عزیزی و حسین سلطانی) حضور دارند. 
وی برگزاری اولین  کلاس داوری سه بانوان در ایران، ارتقا ۳۶ نفر از داوران  به درجه ۳.۲.۱را از  موفقیتهای این هیئت عنوان کرد.
نصرتی با بیان اینکه این هیئت طی شش سال اخیر موفقیتهای زیادی کسب کرده است ادامه داد:در سال ۹۷کسب اولین مدال نقره جوانان جهان و اولین طلای  جوانان آسیا از افتخارات هیئت وزنه برداری است.
این مسئول با بیان اینکه امار ورزشکاران ما کم شده  و نبود سالن به این موضوع دامن می زند، احداث خانه وزنه  برداری را ضروری خواند .
وی با انتقاد از عدم همکاری آموزش و پرورش در خصوص تشکیل هیات دانش آموزی  افزود: متاسفانه قریب به ۹ماه است که نامه تاییدیه حضور در مدارس را ارسال کردیم ولی تاکنون نتوانستیم در مدارس حضور پیدا کنیم.
وی گفت:تعداد ۱۸۰ورزشکار  و ده مربی و ۳۰داوردر  درجه های ۳.۲.۱ در هیئت وزنه برداری فعال اند. 

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.