یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷

«درخت گردو» در بازار سیاه ۵۰ هزار تومان شد/ بلیط کدام مهمانان جشنواره از «دیوار» سردرآورد؟

اکران ویژه فیلم سینمایی منطقه پرواز ممنوع

بلیط فیلم درخت گردو با قیمت ۵۰ هزار تومان در دیوار به فروش رفت.

به گزارش قدس آنلاین، در حالی که هفدهمین دوره از جشنواره فیلم فجر مشهد با تدبیر و مدیریت کار خود را آغاز کرد و در نشست خبری این رویداد، دبیر جشنواره از بلیط‌فروشی به سبک خاصی خبر داد که طی آن افراد با یک کد ملی قادر به خرید تنها چهار بلیط در روز هستند، اما سودجویان فرهنگی بیکار ننشستند و دوباره همچون سال قبل که خود دبیر جشنواره مدعی شد بلیط یکی از فیلم‌ها را در سایت دیوار به قیمت ۱۲۰ هزار تومان هم مشاهده کرده‌ است، امسال نیز بلیط فیلم درخت گردو با قیمت ۵۰ هزار تومان برای سانس ۲۲:۳۰ امشب در سینما هویزه به فروش رفت.

البته این تنها مورد از بلیط فروشی و بازار سیاه بلیط جشنواره نیست بلکه تعدادی بلیط از فیلم‌های پدران، آن شب، مغز استخوان، قصیده گاو سفید، خون شد، من می‌ترسم و بی‌صدا حلزون در سینما اطلس به قیمت ۸ هزار تومان یعنی با ۱۲ هزار تومان اختلاف از قیمت اصلی بلیط به فروش رفته است.

کنترل بلیط‌فروشی کار ساده‌ای نیست

برای پیگیری این مسئله با دبیر جشنواره فیلم فجر مشهد گفت‌وگو کردم.

محمدرضا محمدی با بیان اینکه امسال ما سعی بر این داشتیم که هر فرد با کدملی بیش از چهار بلیط نتواند خرید کند، گفت: کنترل کردن این مسئله خیلی کار ساده‌ای نیست من در فضای مجازی دیدم که در استان‌های دیگر هم این اتفاق رخ داده است و باید یک فکر اساسی برای آن انجام دهیم که این اتفاق در سال‌های آینده تکرار نشود.

وی ادامه داد: متاسفانه من هم این بلیط‌ها را دیدم اما اینکه چطور بلیط را خریدند امکان دارد فردی چهار بلیط خریده و همان را برای فروش داخل سایت قرار داده است.

دبیر جشنواره فیلم فجر مشهد با بیان اینکه امکان پیگیری کردن این اتفاق وجود دارد اما کار قشنگی نیست، خاطرنشان کرد: متأسفانه راهکار قانونی برای برخورد با آن وجود ندارد.

در میان بلیط‌های موجود در سایت‌های مجازی، بلیط‌هایی با قیمت ۸ هزار تومان هم به‌چشم می‌خورد که هدف فروشنده کمی تعجب برانگیز است، محمدی در این خصوص گفت: امکان دارد افرادی بلیط فیلم مورد نظر را خریدند و منصرف شدند یا خدایی نکرده بلیط میهمان این اتفاق برایش افتاده که این هم یک مقدار قابل بررسی است.

وی با تاکید بر اینکه چنانچه این بلیط‌ها قیمت نداشته باشد، بلیط میهمان است و خود ما در اختیار میهمان قرار دادیم، بیان کرد: بلیط‌های فروشی قیمت دارد اما ممکن است دوستی به‌عنوان میهمان از سمت ما دعوت شده اما بلیط را به فرد دیگری داده و آن فرد هم اقدام به فروش کرده است که جلوه قشنگی ندارد، قطعا فردی که میهمان ما بوده این کار را نکرده و فرد سومی این عمل را مرتکب شده اما در هر صورت به‌نظر کار فرهنگی نیست.

دبیر جشنواره فیلم فجر مشهد در خصوص آمار بلیط‌هایی که به‌عنوان میهمان در اختیار افراد قرار داده‌اند، بیان کرد: بالکن سینما آفریقا میزبان اهالی فرهنگ و هنر است و در سینماهای دیگر نیز درصدی را برای میهمانان قرار دادیم که در هر سالن ۵ تا ۱۰ درصد ظرفیت آن در اختیار میهمان قرار دارد یعنی از سالن ۲۰۰ نفری ۲۰ نفر مهمان هستند و ما بقی بلیط را خریداری کردند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.