چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹

گفتگوی قدس آنلاین با رئیس اتحادیه قالیشویی های مشهد

مردم برای انتخاب قالیشویی مورد نظرشان با اتحادیه هماهنگ باشند

هادی مخملی رئیس اتحادیه قالیشویان مشهد

هادی مخملی گفت: از همه شهروندان تقاضا دارم که فرش هایشان را در اختیار واحدهای صنفی مجاز قرار بدهند و به آگهی های اینترنتی و آگهی هایی که در روزنامه ها در صورتی که مجوز و کد صنفی ندارند اعتماد نکنند و حتما قبل از سپردن فرش ها به واحد مورد نظر از صحت و سقم وجود قالیشویی مورد نظر از طریق اتحادیه مطمئن شوند.

قدس آنلاین- تکتم بهاردوست: هر ساله با نزدیک شدن به روزهای پایان سال بازار برخی صنوف از بقیه کمی گرم تر است. نمونه اش صنف قالیشویی است که به قول خودشان از بهمن دیگر وقت سر خواراندن ندارند. چند سالی است که حیاط های بزرگ به آپارتمان های کوچک تبدیل شده است خانواده ها مجبورند فرش ها را به شرکت های قالیشویی بدهند که همین قضیه خودش داستان مفصلی دارد. وضعیت قیمت ها، حضور برخی افراد سود جو به اسم فلان قالیشویی و...کلی مشکل دیگر که هر ساله تعدادی از همشهریانمان را با آن درگیر می کند.

هادی مخملی ضمن یادآوری این نکته که بهتر است همشهریان برای سپردن فرشهایشان به قالیشویی ها با اتحادیه قالیشویان هماهنگ باشند گفت: از همه شهروندان تقاضا دارم که فرش هایشان را در اختیار واحدهای صنفی مجاز قرار بدهند و تحت هیچ عنوان به آگهی های اینترنتی  و آگهی هایی که در روزنامه ها در صورتی که مجوز و کد صنفی ندارند اعتماد  نکنند و حتما قبل از سپردن فرش ها به واحد مورد نظر از صحت و سقم وجود قالیشویی از طریق اتحادیه مطمئن شوند.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش دستمزد کارگر و کلی هزینه های دیگری که قالیشویی ها هم مانند دیگر صنوف متقبل می شوند، تصمیم بر این شده است که جهت رفاه حال شهروندان تا پایان فروردین ماه سال ۹۹ هیچ افزایش نرخی  نداشته باشیم و دقیقا بر همین اساس از هفته گذشته هم گشت های مشترکی به کمک اتاق اصناف اتحادیه و سازمان صنعت و معدن آغاز شده است که دو روز در هفته جهت نظارت و بررسی جدی فعالیت قالیشویی ها در نقاط مختلف انجام می شود .

وی ادامه داد: واحد شکایات مردمی هم در اتحادیه همه روزه آماده خدمت رسانی به شهروندان هست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف یا اضافه نرخی حتما با ما در میان بگذارند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

رئیس اتحادیه قالیشویان مشهد افزود: به همه همشریان توصیه می کنم که در صورتی که تمایل دارند فرش هایشان را جهت شستشو به قالیشویی بسپارند تا قبل از ۱۵ اسفند اقدام کنند تا به ترافیک کاری پایان سال برخورد نکنند.

مخملی گفت: یکی از مشکلاتی که بیشتر در این فصل با آن درگیر هستیم فعالیت قالیشویی های غیر مجاز است که البته اگر گزارشی در این زمینه به دست ما برسد طبق مقررات اتحادیه با آن شدیدا برخورد خواهد شد. البته زمانی داستان قالیشویی های غیر مجاز تمام خواهد شد که بحث شهرک قالیشویان به سرانجام برسد که خوشبختانه و در حال حاضر مراحل قانونی کار به اتمام رسیده و در سال جدید شاهد مراسم کلنگ زنی این شهرک خواهیم بود.

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.