یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳

احتمال پس گرفته شدن قهرمانی منچستر سیتی در لیگ برتر

منچسترسیتی

احتمال دارد سران اتحادیه فوتبال انگلیس قهرمانی منچسترسیتی در سال ۲۰۱۴ لیگ برتر را از این تیم پس بگیرند.

قدس آنلاین: به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، کمیته انضباطی یوفا در نهایت رای ماجرای پر پیچ و خم پرونده نقض قوانین مالی باشگاه منچسترسیتی را اعلام کرد و بر این اساس این باشگاه در دو فصل آینده حق حضور در لیگ قهرمانان اروپا را ندارد و همچنین ۳۰ میلیون یورو نیز باید جریمه مالی بپردازد.

در صورتی که این محرومیت پابرجا بماند، اتحادیه فوتبال انگلیس نیز می‌تواند جرایم مشخصی علیه این تیم اعمال کند که سنگین‌ترین جریمه می‌تواند پس گرفتن قهرمانی این تیم در سال ۲۰۱۴ لیگ برتر باشد.

علاوه بر جریمه‌های مالی و رفتن خیلی از ستاره‌ها از جمله کوین دی بروین و رحیم استرلینگ، مشکلات دیگری در انتظار تیم سیتی است.

سیتی هر گونه کار خلاف در زمینه مالی را انکار کرده ولی در صورتی که اتحادیه فوتبال انگلیس نیز به مانند یوفا تحقیقات خودشان را در این زمینه ادامه دهند، قهرمانی سیتی در سال ۲۰۱۴ در لیگ برتر پس گرفته خواهد شد. 

هر چند سیتی با این محرومیت سنگین روبه‌رو شده است ولی اتحادیه فوتبال انگلیس هنوز تصمیمی درباره این تیم نگرفته است و هیچ اظهارنظری نیز درباره جریمه تیم سیتی صورت نگرفته و قرار است اتحادیه فوتبال انگلیس به صورت مجزا، شرایط سیتی را بررسی کند. 

محدوده زمانی که باید تحقیقات در آن صورت بگیرد بین سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.