سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷

انتشار نتایج جامع‌ترین مطالعه در مورد کروناویروس

بیشترین خطر کرونا متوجه سالمندان و بیماران است

کرونا

مسئولان حوزه سلامت در چین بر اساس نتایج جامع‌ترین مطالعه انجام گرفته از زمان شیوع کروناویروس اظهار داشتند که افراد سالمند و بیماران بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، مسئولان حوزه سلامت در چین اقدام به انتشار اولین جزئیات مطالعات و آزمایشات روی بیش از ۷۰ هزار بیمار مبتلا به کووید-۱۹ کردند. اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های این کشور حاکی از آن است که بیش از ۸۰ درصد از موارد ابتلا خفیف بوده و افراد سالمند و بیمار بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

همچنین در این مطالعه به خطر فزاینده‌ای که کادر درمانی را تهدید می‌کند اشاره شده است. این اطلاعات پس از آن منتشر شد که رئیس بیمارستان شهر ووهان بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داد.

شهر ووهان در استان هوبئی از جمله مناطقی است که بیشترین آمار تلفات و مبتلایان به کروناویروس جدید را به خود اختصاص داده است. گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین نشان می‌دهد نرخ مرگ و میر ناشی از این ویروس در این استان ۲.۹ درصد و در مابقی مناطق چین ۰.۴ درصد بوده است. همچنین مجموع میزان مرگ و میر بر اثر بیماری کووید-۱۹ حدود ۲.۳ درصد گزارش شده است.

جدیدترین آمارها از تعداد قربانیان کروناویروس حاکی از آن است ۱۸۶۸ نفر جان خود را از دست داده و تعداد ۷۲ هزار و ۴۳۶ نفر دیگر آلوده شده‌اند. همچنین بیش از ۱۲ هزار نفر از مبتلایان بهبود یافته‌اند.

محققان چینی در این بررسی به نتایجی دست پیدا کرده‌اند که شامل موارد زیر است:

- حدود ۸۰.۹ درصد از موارد ابتلا خفیف، ۱۳.۸ درصد شدید و تنها ۴.۷ درصد وخیم گزارش شده است.

- بالاترین میزان مرگ و میر در افراد ۸۰ ساله و بالاتر و حدود ۱۴.۸ درصد بوده است.

- در میان کودکان تا ۹ سال موردی از مرگ و میر گزارش نشده و میزان مرگ و میر در میان افراد تا ۳۹ سال حدود ۰.۲ درصد بوده است. در دیگر رده‌های سنی با بالا رفتن سن، میزان مرگ و میر بیشتر شده است.

- مردان بیشترین قربانیان کروناویروس بوده‌اند به گونه‌ای که نرخ مرگ و میر در میان مردان ۲.۸ درصد و در زنان ۱.۷ درصد بوده است.

- علاوه بر اینها، در این بررسی مشخص شد که افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، بیماری مزمن تنفسی و فشار خون بالا به ترتیب بیشتر در معرض ابتلا به کروناویروس و پیامدهای ناشی از آن بوده‌اند.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، همچنین در این مطالعه به آماری از کادر درمانی چین اشاره شده که به کروناویروس آلوده شده‌اند. گفته شده در مجموع ۳۰۱۹ نفر از کادر درمانی به این ویروس آلوده شده‌اند.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.